Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

На Миколаївщині цьогоріч жодного «шерифа»

Поширити:
13 липня 2020 11:00
931

Спеціалісти наголошують, що безробітних з радістю залучають до діяльності, що корисна для мешканців громади.

На Миколаївщині громадські роботи соціальної спрямованості  від Центрів зайнятості користуються все більшим попитом. Тобто, безробітних залучають до діяльності, що корисна для мешканців громади.

Зокрема, це роботи з екологічного захисту навколишнього середовища; впорядкування меморіалів та, памʼятників; прибирання узбіч доріг комунальної власності; підсобні ремонтні роботи в комунальних закладах; ремонт та облаштування дитячих, спортивних та інших майданчиків; допомога родинам загиблих учасників АТО та військовослужбовцям з інвалідністю (І, ІІ групи); супровід інвалідів  зору; догляд за одинокими пенсіонерами похилого віку, тощо.

Про це розповіла заступниця директора МО ЦЗ Людмила Алпєєва.

Також, торік при місцевих радах працювали й «шерифи» - інструктори з інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку. Цей соціальний проєкт на Миколаївщині започаткували ще з 2016 року за прикладом херсонських колег. А на виконання цих робіт найчастіше запрошували безробітних учасників АТО.

Однак у 2020-му «шерифами» від МО ЦЗ  поки що ніхто не працював.

Як пояснює Людмила Алпєєва, зазвичай інструктори приступають до своїх обов’язків  переважно в березні-квітні та восени. Однак через карантин видатки були обмежені й усі громадські роботи призупинено. Тому торік із січня по травень до них залучили 3 339 людей, а цього року – лише 2255. Співробітники служби сподіваються, що восени, якщо не буде карантину, статистику «підтягнуть».

Втім, як підкреслила Людмила Алпєєва, наразі Центр зайнятості направляє безробітних на тимчасові роботи, якщо вони повністю оплачуються коштом замовника. Тобто, коли органи місцевого самоврядування зацікавлені у роботі «шерифів», вони теж можуть їх «замовити» навіть сьогодні. Але оплачувати їх роботу будуть не у співвідношенні 50/50 (тобто половину зарплати людина зазвичай отримує з Фонду ЦЗ, а половину – з місцевого бюджету), а повністю.  

Довідкове

На 1 травня 2020 року в Миколаївському обласному Центрі зайнятості  стояло на обліку 17,7 тис безробітних та було зареєстровано 1,8 тис. вакансій.

Всього ж із початку року послугами МО ЦЗ скористалися 25,8 тисяч людей (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року  +1671 особа), третина з них – сільські мешканці.

У січні-квітні 2020 року послугами Миколаївської обласної служби зайнятості скористалися 647 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил), з них  25 осіб з інвалідністю.

Серед них 58,4% – особи віком до 35 років, 26,2% – особи від 35 до 45 років, 15,4% –  старші 45 років.

Мають вищу освіту 31,2%,  професійно-технічну – 44,7%, з початковою та середньою – 24,1%.  Професійне навчання за направленням Миколаївської обласної служби зайнятості проходили 35 учасників АТО (ООС).

У результаті 129 демобілізованих бійців отримали роботу.

Більшість з них,  52,4% , працевлаштувалися на місця робітників з обслуговування, експлуатації машин; 15,9% – на найпростіші професії та на місця, які не потребують професійної підготовки; 11,1% -  на посади законодавців, вищих державних службовців.

У громадських та тимчасових роботах брали участь 13 учасників АТО (ООС).

На 1 травня 2020 року статус безробітного мали 423 особи з числа учасників АТО (ООС), з них 371 особа отримувала допомогу з безробіття. Середній розмір допомоги  безробітним становив 6119 грн.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів