Під час онлайн-інтерв'ю з головою Опішнянської ОТГ Полтавської області Миколою Різником та поліцейським офіцером громади Євгеном Куріптою ми дізнавалися, на чому зосереджені зусилля місцевих керівників та поліцейських для зупинення коронавірусу.
Участь дільничних офіцерів поліції в підтримці життєдіяльності й безпеки громади під час карантину, на чому зосереджені зусилля місцевих керівників та поліцейських для зупинення коронавірусу – стало предметом обговорення під час онлайн-інтерв'ю з головою Опішнянської ОТГ Полтавської області Миколою Різником та поліцейським офіцером громади Євгеном Куріптою.
Умови карантину в усіх ОТГ однакові - школи та громадські місця не працюють, усіх перевели на дистанційну роботу і просять залишатися по домівках. Відвідини продуктових магазинів та аптек - у масках, рукавичках та з дотриманням дистанції.
Опішнянська громада налагодила комунікацію з місцевими підприємцями, які закупили медобладнання та медикаменти для лікарні. Також виділено кошти на доплати лікарям, організоване спільне з поліцейськими офіцерами патрулювання за дотриманням вимог карантину.
До складу Опішнянської селищної ради входять селище Опішня та села: Васьки, Вільхове, Діброва, Карабазівка, Міські Млини та Яблучне. Це мальовничі місця з чудовими краєвидами, де проживає понад 6000 мешканців. Громаду обслуговують 2 офіцери поліції, вони чергують і надають послуги громадянам на базі поліцейської станції.
На 10 квітня в Опішнянській ОТГ не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус. Лікарня на території селища має місця для обсервації та лікування хворих, якщо вони з’являться. Працівники амбулаторії сімейної медицини забезпечені масками, рукавичками та дезінфікуючими засобами.
Микола Різник - голова Опішнянської ОТГ :
"Ми намагаємось зробити все для убезпечення мешканців від інфікування та організувати умови для лікування хворих, якщо вони з'являться. За рахунок спонсорської допомоги від підприємців ми спрямували більше 1 млн. гривень на закупівлю апарату ШВЛ, 1000 пар рукавичок, 1500 масок, 150 тестів та додаткову оплату роботи медиків.
Важливим ресурсом для нас є працівники, які надають послуги у територіальному центрі з обслуговування непрацездатних та одиноких людей. Ми теж забезпечили їх, як і працівників поліції та медиків, засобами індивідуального захисту .
При виконкомі селищної ради створена комісія. Її члени разом з офіцером поліції двічі на день виїжджають на патрулювання. Згідно з графіком, до виїздів залучаються також депутати селищної ради та учасники АТО."
Окрім контролю за виконанням умов карантину поліцейські офіцери громади займаються і своєю повсякденною роботою - профілактикою правопорушень та реагуванням на повідомлення громадян.
Євген Куріпта - поліцейський офіцер громади Опішнянської ОТГ:
"Двічі на день з комісією селищної ради виїжджаємо на перевірки. Вдень відвідуємо магазини, контролюємо виконання заходів карантину персоналом і покупцями, а з 20 до 21 години перевіряємо місця масового відпочинку, де може збиратися молодь. Поки що обмежуємось усними зауваженнями і нікого не штрафували. Люди ставляться до таких заходів із розумінням - конфліктів не виникало.
Однак ніхто не відміняв нашу основну роботу. Тож реагуємо на злочини: виїжджаємо на виклики, складаємо протоколи, а якщо необхідно, викликаємо слідчу групу з районного відділення.
Упродовж квітня нами зареєстровано 2 кримінальні справи про крадіжки, і в найближчий час особі буде вручено повідомлення про підозру. Працюємо і з домашніми кривдниками. З початку року вже зареєстрували 18 звернень від громадян, склали 15 адміністративних протоколів за ст.173-2 "Вчинення домашнього насильства" та винесли 5 термінових заборонних приписів домашнім кривдникам.
В умовах карантину доводиться працювати в масках та рукавичках. Засоби захисту: 5 масок, 2 пари рукавичок та дезінфікуючий засіб отримали у районному відділенні поліції. Це гуманітарна допомога. Її поліція отримала від БФ "Олександра Ващенка" - місцевого підприємця - аграрія. Цього, звісно, замало, тож селищний голова пообіцяв нам видати ще по 10 комплектів."
Аби не допустити нових випадків насильства, офіцери поліцейської станції майже щодня проводять профілактичні заходи: перевіряють, чи дотримуються вимог ті люди, яким були винесені приписи, проводять профілактичні бесіди під час реагування на сімейні конфлікти, тощо.
Сьогодні поліцейські офіцери працюють у посиленому режимі. Кожен з нас усвідомлює, що саме його відповідальна поведінка може запобігти розповсюдженню пандемії і тим самим вберегти не тільки власне життя, а й життя та здоров’я мешканців громади.
P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.