Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У Каховці саботують декомунізацію

Автор
Поширити:
20 січня 2017 08:10
719

Зареєстрував у Каховському відділі поліції заяву про невиконання посадовими особами Каховської міської ради чинного законодавства і скоєння злочину, передбаченого ст. 436-1 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

Підставою для цієї заяви стало невиконання владою Каховки норм Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", прийнятого ще в квітні 2015 року. За два роки керівництво міста так і не спромоглося виконати його норми, а саме:

-не перейменовані вулиці Перекопська (разом із провулками), Партизанська і Жовтнева, які за висновками Український інститут національної пам'яті прямо підпадають під дію зазначеного Закону

-не перенесено (не демонтовано) пам'ятник М. Фрунзе на вул. Набережній.

У своїй заяві я прошу поліцію дати правову оцінку діям (бездіяльності) міського голови Андрія Дяченка і секретаря Каховської міської ради Лілії Дроздік, які мали всі механізми для вчасного виконання норм декомунізаційного законодавства. Що спричинило їх бездіяльність - не знаю. Безсумнівним для мене є те, що в цій бездіяльності і Дроздік, і Дяченко проявляють цілковиту солідарність.

Розумію, що деякі каховчани дуже хочуть залишити все "як є". Деякі активісти і навіть депутати міськради вже виступали публічно з закликами порушувати Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів...".Люди різні. Зовсім не здивуюся якщо деякі з місцевих громадських організацій виступатимуть з пропозиціями встановити в Каховці пам'ятник Гітлеру. Проте наявність цих різних думок не дає жодних підстав Каховській міській раді і її керівництву свідомо порушувати українське законодавство.

Зверніть увагу, що у відповіді інституту наіональної пам'яті згадується також вулиця Ріхарда Зорге. Така вулиця є досі в сусідній Новій Каховці. Тож тамтешня влада теж не спромоглася довести до кінця те, що вимагає від неї Закон.

Oleh Baturin

${gallery:d0d5544765dd1a9537649d05077e9df3}

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів