Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Роман Мрочко обіцяє змінити рішення щодо керівництва лікарні ім. Карабелеша. Що відомо?

Поширити:
13 січня 2025 20:55
1,117
Колаж «Вгору»

Голова Херсонської МВА Роман Мрочко 10 січня 2025 року повідомив про зміну керівництва у Херсонській міській клінічній лікарні імені Карабелеша: замість Алли Малицької медзаклад мав очолити Дмитро Доманський. Але вже 13 січня очільник міста змінив своє рішення. Що відбувалось у ці дні?

Просто скінчився контракт

Генеральній директорці установи Аллі Малицькій не продовжили контракт, термін якого добіг кінця. Це було рішення начальника ХМВА. У соцмережах співробітники лікарні, пацієнти, херсонці, депутати висловлювали своє ставлення: називали рішення “не тільки несправедливим, а й непрофесійним з погляду управління кризовими ситуаціями”.

Послужний список Алли Малицької вагомий: Заслужений лікар України. Лікарка вищої категорії з організації охорони здоров’я, з гастроентерології, з терапії. Член Асоціацій гастроентерологів та гепатологів України. Секретар міської Асоціації лікарів. Стаж роботи лише в одній лікарні, якою вона керувала до останнього часу, – понад 30 років.

Алла Малицька під час окупації Херсона від співпраці з окупаційною владою відмовилася, колектив, попри обстріли, продовжує працювати в місті.

З погляду закону це рішення (непродовження контракту після завершення його терміну) правомірне, каже адвокат громадської приймальні Херсонського фонду Милосердя та здоров'я, юрист громадської приймальні української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Данилов. І хоча у мирний час людина, яка претендує на посаду керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, обов’язково має пройти через конкурсний відбір (що і відбувалося раніше), під час воєнного стану конкурси не проводяться. Норми частини 9 статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» №389-VIII дозволяють призначати керівників на такі посади без конкурсного відбору.

Правник вбачає проблему в тому, що при прийнятті рішень міська влада не завжди враховує суспільну думку херсонців.

Громадськість і депутати стривожилися 

Першими обурилися цим рішенням лідери громадських організацій, вони написали звернення до Романа Мрочка:

«Закликаємо Вас проаналізувати негативний вплив Вашого рішення, зважити на ризики та негативні наслідки для громади, наявний дефіцит висококваліфікованих кадрів та наявний потенціал у медичній сфері.
Ґрунтуючись на демократичних принципах, врахуйте громадську думку при перегляді рішення щодо контракту з Аллою Малицькою. Її професіоналізм і відданість врятували життя багатьох херсонців!»

Звернення підписали члени «Коаліції 1325 Херсонщина», експерти та експертки, громадські активісти.

Своєю чергою нардеп Сергій Козир написав:

«Звільняти під час постійних обстрілів фахову людину, яка має авторитет серед лікарів і мешканців міста, яка кожну хвилину думає про пацієнтів, яка доказала свою вірність херсонцям – це неприпустимо».

І заявив, що надіслав своє депутатське звернення начальнику ХМВА Роману Мрочку, а також готує звернення до Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка та заступниці керівника ОП Ірини Верещук.

А ось думка депутата облради Юрія Соболевського: 

«Подібні кадрові експерименти у медичній сфері зараз, коли на Херсонщині і так не вистачає лікарів, коли медичні заклади регулярно обстрілюються ворогом, створюють додаткові ризики для медичної системи області та її потенціалу надавати населенню якісні й доступні медичні послуги. Це також викликає безліч запитань щодо мотивації осіб, які приймають такі рішення».

«Відчуваємо розпач і приниження»

Обурений трудовий колектив лікарні 13 січня написав звернення до Президента України на захист Алли Малицької:

«Ми обурені діями начальника Херсонської міської військової адміністрації Романа Мрочка, який 10 січня 2025 року по закінченню контракту звільнив її з посади. Зазначене призвело до шокового стану і деморалізації не тільки працівників нашого підприємства, а й усієї громади м. Херсона, зростанню емоційної напруги, зневіри у справедливість рішень місцевої виконавчої влади та демократичний устрій держави», – пишуть працівники лікарні у зверненні.

Також згадують вони й живе спілкування Мрочка з керівництвом та активом лікарні, яке відбулося за два тижні до завершення контракту Малицької 27 грудня 2024 року. Тоді керівник міста не висловив жодних зауважень або претензій до роботи лікарні та керівництва, не цікавився думкою працівників щодо багатьох нагальних питань, а головне – «не озвучив своїх намірів щодо припинення і непродовження контракту з керівником закладу, яка користується у колективі повагою, довірою, зберігає колектив і сумлінно виконує свої професійні та адміністративні обов’язки». І це при тому, що «за часів керівництва Алли Малицької лікарня стала одним із найкращих сучасних багатопрофільних закладів охорони здоров’я на Півдні України».

«А зараз ми відчуваємо розпач і приниження… Бо про призначення нового гендиректора ми дізналися з оголошення на сайті ХМВА».

Згодом Роман Мрочко після зустрічі з адміністрацією лікарні 13 січня опублікував відеозвернення:

«У лікарні ім. Є.Є. Карабелеша за пропозицією та за підтримки колективу призначено тимчасову виконувачку обов’язків генерального директора медичну директорку з госпітальної роботи Ганну Гостєву.
З Аллою Малицькою будемо спілкуватися щодо подальшої взаємодії та можливого подовження трудових відносин на благо медицини Херсона.
Хочу, щоб всі розуміли: наша головна мета – якісні медичні послуги жителям Херсонської громади».

«Дуже вдячна людям за підтримку»

Алла Малицька розповіла «Вгору», що про наміри очільника ХМВА нічого не знає, з ним ще не спілкувалася. Та й на нараді присутня не була: «Мені вручили розпорядження, і я вже ніхто в лікарні».

Директорка лікарні дізналася, що продовжувати контракт з нею не будуть, в останній робочий день, у п’ятницю 10 січня, о 10.45. Їй не сказали, хто буде керувати закладом – про це вже дізналася із повідомлень медіа.

Свого часу, як і усі керівники медичних закладів, Алла Малицька обійняла посаду на конкурсній основі. І конкурси в обласних медичних закладах проходили майже одночасно (були створені  КНП   КНП - Комунальне некомерційне підприємство. Це юридична форма, яку часто використовують для організації та управління різними закладами, особливо в сфері соціальних послуг та охорони здоров’я. Підприємство створюється на основі власності територіальної громади і основною його метою є не отримання прибутку, а надання певних послуг населенню. , керівником якого вже не міг бути головний лікар, очолювати медзаклад мав генеральний директор).

Алла Малицька розповідає: типовий контракт, який вона підписала, передбачає можливість продовжити його один раз без конкурсу, і в обласних медзакладах всім керівникам продовжили терміни дії контрактів на 5 років. Серед директорів великих лікарень Херсона вона залишалась останньою обраною на конкурсній основі.

«Я дуже вдячна людям за підтримку, дуже вдячна, каже Алла Павлівна, громадським діячам, містянам, моїм колишнім пацієнтам».

«Вгору» разом Аллою Павлівною і містянами чекає на остаточне рішення Романа Мрочка  і повідомлятиме читачам про зміни, які відбуватимуться в лікарні імені Карабелеша.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів