За минулу добу у Новій Каховці госпіталізовані п’ять хворих з діагнозом пневмонія

Упродовж минулої доби до Новокаховської міської лікарні, що на Херсонщині, поступили п’ять хворих з діагнозом пневмонія.

Після завершення лікування від цієї хвороби виписалися 4 пацієнти.

Про це Online НК повідомив головний лікар КНП «Новокаховська центральна міська лікарня» Ігор Гайдаманчук.

У медичному закладі станом на ранок 1 квітня на лікуванні перебувають 27 осіб з підтвердженим діагнозом пневмонія, з яких 8 – діти.

Окрім того кореспондент видання Online Нова Каховка поставив головному лікарю декілька запитань, які цікавлять наших читачів.

– Ігоре Івановичу, попередньо ви повідомляли, що лікарня отримала 200 експрес-тестів для визначення захворювання на коронавірус. Чи не здається вам що це замала кількість для Нової Каховки?

– Безумовно це так. Але накопичувати їх на місцях немає сенсу. Основна частина переданих державою на Херсонщину тестів знаходиться в розпорядженні Департаменту охорони здоров’я і наразі за необхідності буде направлена туди, де виникне потреба. Ось і вчора держава отримала від Кореї 100 тисяч ПЛР-тестів, які розподілені і відправлені в регіони. І цей процес буде продовжуватись. Держава нікого не залишить в біді. Окрім того ми пробуємо самі закупити експрес-тести і стоїмо в черзі на їх придбання відразу в декількох фірмах.

– А чи застосовувались у Новокаховській ЦМЛ експрес-тести із тих двохсот, що є в наявності?

– Так, два з них вже використані. Дякуючи Богу, вони захворювання у наших пацієнтів не виявили.

– Перевірці з допомогою експрес-тестів підлягають усі хворі на пневмонію, чи вибірково?

– Перевіряти усіх хворих на пневмонію немає ніякої потреби. Бувають випадки, коли людина тривали час хворіє на зовсім іншу недугу і місяць пролежала на спині. У неї з’являються застійні процеси в легенях, які можуть привести до пневмонії. Яка потреба в тестуванні таких хворих?

– А хто особисто приймає рішення про проведення тесту?

– Рішення про необхідність проведення тесту приймає медична комісія лікарів, створена згідно з моїм наказом.

– Чи можете ви особисто пообіцяти повідомити нашому виданню про захворювання на коронавірус у нашому місті, якщо раптом ця проблема торкнеться когось із мешканців?

– Ми кожного дня надаємо вашому виданню інформацію про кількість хворих на пневмонію. Немає жодного сенсу у приховуванні інформації. Люди повинні знати правду і вони її отримують. Але для них головне сьогодні дотримуватись усіх, без винятку, карантинних вимог. Досвід країн, які досягли успіху в боротьбі з пандемією показав, що її перемогти можливо тільки дотриманням суворого карантину. Саме тому від імені усіх лікарів ЦМЛ закликаю мешканців Новокаховської ОТГ дотримуватися встановлених обмежень.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини