ЄС підтримує земельну реформу в Україні, але рекомендує врахувати важливі нюанси

Європейський Союз підтримує цілі земельної реформи в Україні, проте вона має насамперед принести переваги малим фермерам.

Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, передає Інтерфакс.

“Що стосується земельної реформи, то відповідно до підрахунків Світового банку, впровадження цієї реформи може додати від 1 до 1,5% до ВВП України. ЄС підтримує ці цілі відкриття ринків. Але є десятки деталей, десятки речей, які необхідно правильно впровадити”, – сказав він.

“Перше: впровадження цієї реформи має принести переваги малим фермерам, тим людям, які живуть і працюють на землі, які обробляють землю, і безумовно, має бути забезпечено відповідні застереження для того, щоб інтереси малих фермерів було взято до уваги і було дотримано”, – повідомив дипломат.

Другим важливим аспектом, за його словами, є приведення в порядок реєстрів.

“Якщо ви хочете відкрити ринок, необхідно чітко розуміти, що ви продаєте і що ви купуєте. Все, що стосується геокадастру і всіх пов’язаних із ним питань – це теж та сфера, де ЄС надає свою підтримку, зокрема фінансову. Весь комплекс цих питань має бути приведено в порядок. Необхідно забезпечити правову визначеність, щоб люди чітко знали, що і яку земельну ділянку вони купують або продають”, – додав Маасікас.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини