Виростити щасливу дитину можуть тільки щасливі батьки. Як досягти цього стану і як подарувати своєму чаду щасливе дитинство, розповіла психолог Ольга Мірошникова.
"Коли я питаю батьків, що вони хочуть для своїх дітей, зазвичай вони відповідають: хочемо, щоб діти були щасливі. На сьогоднішній день існує маса інформації про виховання розумних і успішних дітей, але як виховати щасливих дітей? Іноді важко поєднати те, що краще для дітей, з тим, що робить їх щасливими, але ці два поняття не обов'язково повинні бути взаємовиключними", – впевнена психолог.
Щасливіші діти з більшою ймовірністю перетворюються на успішних, досвідчених дорослих.
Вашій увазі вісім практичних порад, як виховати щасливу дитину.
Крок 1: Зробіть щасливими себе
Те, наскільки ви щасливі, сильно впливає на те, наскільки щасливі і успішні ваші діти. Батьки є прикладом для своїх дітей. Коли дитина бачить щасливих тата і маму, вона вчиться бути щасливою і сама. Знаходьте час щотижня для зустрічей з друзями, походів у кіно, театр або на виставку. Виділіть час для своїх хобі.
Крок 2: Навчіть дитину будувати взаємини
Всі знають про важливість взаємин, але, чи багато батьків дійсно вчать цьому своїх дітей? Коли дитина знає, як їй чинити в тій чи іншій ситуації, як вирішити конфлікт з однолітками, як встановити нові знайомства і підтримувати їх в хороших взаєминах – все це робить її щасливішою.
Крок 3: Чекайте зусиль, а не досконалості
Коли ми хвалимо дітей за зусилля і важку роботу, які ведуть до досягнення, вони хочуть продовжувати брати участь в цьому процесі. Вони не відволікаються від завдання навчання через турботу про те, наскільки розумними вони можуть або не можуть виглядати. Коли ж батьки очікують від дитини тільки гарних результатів, діти можуть припинити рухатися вперед через страх погано виглядати або здатися дурними в очах батьків.
Крок 4: Вчимо оптимізму
У будь-якої події може бути кілька сторін. Батьки можуть навчити дитину бачити позитивні моменти у будь-якій ситуації.
Люди з оптимістичним мисленням:
- Успішніші в школі, на роботі
- Здорові і живуть довше
- Зрештою більше задоволені своїми шлюбами
- Менш схильні до депресивних і тривожних розладів
Крок 5: Навчіть емоційному інтелекту
Емоційний інтелект – це навичка, а не вроджена риса. Думати, що діти "природно" прийдуть до розуміння своїх власних емоцій (не кажучи вже про емоції інших), невірно. Допоможіть їм визначити, що вони відчувають (злість, образу, розчарування), і дайте їм зрозуміти, що це нормальні почуття і дитина може їх відчувати на даний момент.
Крок 6: Навчіть самодисципліні
Самодисципліна в дітях більшою мірою передбачає майбутній успіх, ніж інтелект – або майже все інше в цьому всенсі. Діти люблять постійність, воно допомагає їм відчувати себе в безпеці. Допомагайте дитині освоїти навички самоконтролю і уникнення спокус.
Крок 7: Виділіть більше часу для гри
Гра – провідний тип діяльності для дитини, за допомогою гри вона пізнає світ і вчиться соціальній взаємодії. І йдеться не про комп'ютерні ігри або на планшеті. Дайте можливість дитині побути дитиною і просто побігати, полазити і активно пограти на вулиці.
Крок 8: Вечеряйте разом
Під час спільного прийому їжі діти отримують необхідне спілкування, вчаться підтримувати бесіду і гарним манерам. Вони відчувають, що сім'я разом, що всі потрібні один одному і це усвідомлення робить дітей щасливішими.
Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі
Схожi новини




Жителі села Петропавлівка отримали гуманітарну допомогу

Окупанти тікають із тимчасово захопленого Криму, – ГУР







Логістика ворога на Кінбурнській косі обмежена, – Гуменюк

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...