Як українець керує ракетами Ілона Маска

Українець Олексій Пахунов працює старшим розробником програмного забезпечення у компанії SpaceX та фактично керує ракетами Ілона Маска.

Був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 в 2015 році, а 6 лютого сидів у першому ряду Mission Control. Пропозицію працювати у компанії отримав у середині 2013 року, пише Gazeta.ua посилаючись на ain.ua.

"Я міг поєднати два своїх улюблених хобі: програмування і космос", — згадує Пахунов.

Особисто з засновником і компанії українець перетинався кілька разів.

"Перший — на компанійських посиденьки в ресторані, другий — у досить напруженій обстановці, коли треба було швидко ухвалити складне рішення. Посиденьки в ресторані мені сподобалися більше, — каже Олексій. - Ілон непогано розбирається в інженерній справі; у нього хороше чуття на працюючі вирішення складних інженерних проблем. Більш того, у нього добре виходить вирішувати інженерні проблеми бізнес-методами. Мені здається, що таке "концептуальне" мислення — це водночас і причина, чому у Маска виходить, і причина, чому терміни постійно повзуть вправо".

У команді Олексія працює близько десяти осіб. Вони пишуть код для ракет і наземної інфраструктури.

"Якщо Word або сторінка в браузері можуть впасти з мінімальними наслідками, то на ракеті це може обернутися багатомільйонними втратами і можливими людськими жертвами. Це впливає на архітектуру, способи обробки даних і стиль написання коду", — пояснив Пахунов.

Нещодавно Олексій проводив екскурсію в SpaceX для Святослава Вакарчука.

"Космічні залозки і хороша кава справили на Святослава незабутнє враження. Серйозно, у нас безкоштовний еспресо-бар, де бариста варить каву з ранку до вечора. Черга охочих не закінчується ніколи", — написав Пахунов у блозі.

Режим роботи інженерів SpaceX дійсно жорсткий.

"Час на відпочинок і особисте життя залишається, хоча, якщо ви запитаєте мою дружину, вона зі мною не погодиться. У SpaceX легко працювати хоч цілу добу", — говорить Пахунов. - У компанії намагаються організувати робочий процес таким чином, щоб звести позаурочну роботу до мінімуму, але цілком виключити її не вдається. Час запуску залежить від орбіти, а не від робочого розкладу. Передстартова підготовка відраховується від часу запуску. Я б сказав, що я працюю 45-50 годин на тиждень".

За словами Пахунова, в SpaceX не шукають якихось спеціальних "аерокосмічних програмістів". Відповідний досвід роботи часто мають вихідці з ігрової індустрії, системні розробники, розробники вбудованих та серверних додатків.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини