Як розвивають туризм у Присиваській громаді

Як розвивають туризм у Присиваській громаді

12 тисяч туристів - це багато чи мало? Саме стільки туристів відвідало торік Присиваську громаду з населенням понад 4 тисяч осіб. Що ж так вабить гостей? Різноманіття природних, туристичних та історичних об'єктів. Їх сьогодні намагаються усією громадою привести у привабливий вигляд.

Бор, грязі та рожева вода

Напевно, ніхто не буде сперечатися, що Лемурійське озеро – одне з найвідоміших місць на Присивашші. Туристи приїжджають сюди не тільки оздоровитися в рожевому озері та грязьових ваннах, але й насолодитися такими краєвидами, які навряд чи  знайдеш ще десь на Херсонщині. У 2005 році тут навіть було сертифіковано грязь як лікувальний та косметичний засіб. У результаті озеро, або «Яма» (так її називають місцеві жителі), стало таким популярним, що його відвідали чимало відомих українських  діячів. Але не тільки озеро є туристичною фішкою Присивашшя.

Кулінарні смаколики

Хочете скуштувати незвичайні страви різних культур та народів? Тоді треба їхати до Сиваша. Села Григорівка, Строганівка, Нововолодимирівка, Іванівка, Павлівка з’явилися на давніх татарських поселеннях. У XIX столітті цю територію заселяли переселенці з різних регіонів України, Польщі, Молдови. Кожна культура та народ зробили свій внесок у формування сучасного кулінарного різноманіття Присивашшя. Тільки тут можна скуштувати такі домашні страви як тузлук по-ногайськи або вареники із солодкої капусти. Не знайдете такі страви в жодному ресторані світу.

Фестивальне різноманіття

Одними з перших у Херсонській області, хто почав організовувати тематичні фестивалі, була саме Присиваська територіальна громада. Щороку тут проводяться два таких заходи, як «Перлина Присивашшя» та «Купальська ніч», які відвідують понад 6 тисяч гостей. За словами  голови ТГ Сергія Олександровича Кліщевського, минулого року черга з автомобілів на фестивалі «Перлина Присивашшя» простягалася на декілька десятків кілометрів. Кожен хотів побачити, почути та відчути тутешню неповторність. Як говорить Сергій Олександрович, надалі планується організація ще й кулінарних фестивалів.    

Терапія природою

Хочете bird-watching*, ландшафтотерапії** або зробити яскраві фото? Тоді треба їхати до Присивашшя. Щось чули про «Херсонські гори» у Станіславі? А про «Іванівські»? А такі є на високому березі Сиваша.

Спеціально для організації турів та просування туристичного Присивашшя був ініційований проєкт «Здиваш Сиваш». Його автори вже створили сторінку в соціальних мережах, планують тематичні фестивалі та екскурсії. Своєю діяльністю вони намагаються зламати стереотип, що Херсонщина – це  тільки «кавуни та помідори».

У туризмі громада вбачає не лише заробіток, але й розвиток через спілкування, нові знайомства та емоції. Для цього створюються об’єкти туристичної інфраструктури, благоустрій територій, нові послуги, заходи та атракції. У Присивашші переконані, що кожний гість не тільки повинен зазнати яскравих вражень від неповторної природи, але й отримати їх у комфортних умовах. 

*Bird-watching - споглядання та вивчення птахів неозброєним оком або за допомогою бінокля.

**Ландшафтотерапія - метод курортної терапії, спрямований на оздоровлення організму через вплив природи, пейзажів та лікувальних прогулянок.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини