Учені: через глобальне потепління літо триватиме пів року

Глобальні зміни клімату на Землі істотно впливають на "зміщення" пір року. До такого висновку дійшли китайські вчені, які досліджували кліматичні особливості за останні шістдесят років.

Вони підрахували: за останні півстоліття в північній півкулі середня тривалість літа збільшилася на 17 днів, тоді як весна, зима і осінь тривають на кілька днів менше, ніж раніше.

Такі зміни можуть чинити негативний вплив як на флору і фауну, так і на людину. Зокрема, значно збільшується ймовірність посух, лісових і степових пожеж. Тривалий період тепла  сприятиме тому, що алергіки будуть довше страждати від пилку рослин. Також це призведе до підвищення популяції комарів й інших комах, через що в регіонах, де це не властиво, виникнуть штами нових вірусів і поширяться хвороби на кшталт малярії.

Уже до 2100 року, продовжують китайці (зокрема, Юпінь Гуань, фізик-океанолог в Державній лабораторії тропічної океанографії при Академії наук Китаю), літо триватиме практично пів року.

Усе це спричинить перегляд обсягів фінансування сільськогосподарського сектора, охорони здоров'я, збільшить норми бюджетів щодо запобігання надзвичайних наслідків і так далі.

Літо буде "подовжуватися" до тих пір, поки на Землі не скоротяться обсяги викидів парникових газів.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини