Упіймати за 7 хвилин: як працює найбільша у світі система спостереження

Розгорнута в Китаї система відеоспостереження, окрім величезної кількості відеокамер, також використовує інші джерела інформації.

За офіційними даними, у Китаї сьогодні працює понад 170 млн камер відеоспостереження. Це найбільша подібна система спостереження у світі, і вона не здаватиме своїх позицій: китайська влада за три роки підключить до неї ще 400 млн камер. Але наскільки вона ефективна? Журналіст BBC переконався у цьому на власному досвіді та дійшов однозначного висновку.

Пошук журналіста не був черговим епізодом політичної розправи над ЗМІ. Репортер Джон Судворт добровільно став розшукуваною особою, щоб проілюструвати потужність сучасних систем безпеки.

Розгорнута в Китаї система відеоспостереження, окрім величезної кількості відеокамер, також використовує інші джерела інформації. Влада співпрацює з компаніями, які займаються штучним інтелектом. Це дозволяє системі впізнавати людей в обличчя, визначати їхній вік, читати номерні знаки автомобілів тощо.

 

Після того як фотографію журналіста додали в базу системи відеоспостереження, він вирушив на прогулянку мегаполісом. Але загубитися серед 4 млн населення міста у репортера не вийшло. Він навіть не встиг далеко відійти – Судворта затримали вже через 7 хвилин.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини