Українські батьки і педагоги виявили ставлення до сексуальної освіти в школах

Абсолютна більшість українських батьків і вчителів погоджуються, що в школах потрібна сексуальна освіта, однак далеко не всі педагоги впевнені у своїх можливостях. До того ж, багато з них мають цілу низку упереджень.

Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру Cedos у партнерстві з агенцією Info Sapiens на замовлення Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Так, твердження «у школах має бути статеве виховання» повністю підтримують по 60% батьків і вчителів. Певною мірою підтримують 24% батьків та 23% учителів. Лише 8% і 9% відповідно проти цього.

Найбільше вчителі і батьки підтримують початок сексуального виховання з 1 та 5 класу. Так, з першого класу це робити пропонують 16% педагогів та 12% батьків, з 5 класу — 18% та 25% відповідно.

Найпопулярніші ідеї щодо форматів такого навчання - лекції спеціалістів (медиків чи інших експертів). Їх підтримують 47% батьків та 58% вчителів.

Близько 40% вчителів упевнені у власних знаннях з окремих (чутливих) тем сексуальної освіти та у своїй спроможності обговорювати їх з учнівством.

«Проте ситуація з готовністю дещо відрізняється, якщо звернути увагу не на суб’єктивні оцінки самих вчителів. В опитуванні та на фокус-групових дискусіях деякі з них транслювали стереотипи, міфи та соціальні установки», - йдеться в дослідженні.

Детальніше про стереотипи

Для багатьох, мабуть, найцікавіше з дослідження - які найрозповсюдженіші стереотипи серед українських батьків та вчителів.

Так, 65% батьків висловили таку позицію: якщо дівчина носить коротку спідницю та яскравий макіяж, цим вона спонукає хлопців до залицянь.

44% заявили, що «нетрадиційна орієнтація потребує лікування», 38% були протилежної думки, 21% - важко відповісти.

31% батьків виступили за заборону абортів, 30% вважають, що наявність декількох сексуальних партнерів - розбещеність. 35% думають, що обговорення питань контрацепції підштовхує дітей до початку/активнішого сексуального життя. 27% назвали соромним секс до шлюбу.

Крім цього, 26% батьків сказали, що ВІЛ-позитивні діти не повинні навчатися разом з іншими дітьми.

У свою чергу, стереотипи серед вчителів були такими:

  • дівчина, яка носить коротку спідницю та яскравий макіяж, спонукає хлопців до залицянь - 63%;
  • нетрадиційна орієнтація потребує лікування - 36%;
  • аборт має бути заборонений в Україні - 33%;
  • молоді люди, які мали декількох сексуальних партнерів, є розбещеними - 31%;
  • обговорення питань контрацепції підштовхує дітей до початку/активнішого сексуального життя - 23%;
  • займатися сексом до шлюбу соромно - 27%;
  • ВІЛ-позитивні діти не повинні вчитися разом з іншими дітьми - 19%.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини