У Херсоні відкрили виставку трансформерів

У суботу, 7 березня, у Херсоні відкрилась виставка роботів-трансформерів з металу в натуральну величину.

З майстрами, які виготовили експонати, поспілкувались кореспонденти Суспільного.

"Це єдина в Україні машина трансформер. Це дев'ять місяців кропіткої роботи. І приблизно п'ять тисяч доларів з нашого бюджету. Херсон в нас уже двадцяте місто, де ми були. Виставка подорожує більше двох років теренами України", - розповідає один з власників та авторів виставки Петро Міцик.

Дарина Ходас прийшла на виставку з сином:

"З сином прийшла. Він "притягнув". Враження просто неймовірні! Неймовірно тут!"

Власники та автори виставки Петро Міцик і Сергій Яременко родом із Запоріжжя. Все почалося зі спільного парку атракціонів, говорить Сергій. За професією обидва чоловіки не є зварювальниками, інженерами чи програмістами:

"У нас був спільний бізнес - дитячі атракціони. І виникла ідея зробити наш парк якихось героїв мультфільмів, щоб більше приходили діти. Але в парк ми їх не поставили. Нам сподобалась ідея робити великих роботів і ми продовжили. Нас навчили зварювальних робіт - сусід по гаражу нам показав за два дні, як це робити. І ми почали. Багато купляємо металобрухту. Це різні шестерні, запчастини автомобілів. Цікаві такі речі. Це справжній листовий метал. Я більше креслю, відповідаю за те, як буде виглядати робот. Петро це зварює".

Більшість роботів на виставці не рухаються, щоб не створювати небезпечних ситуацій. Сімейна пара роботів Жорік і Жоржета – улюбленці дітей, говорять майстри. Роботи Кусака і Дерев’яка вміють розмовляти.

"Це у нас робот Кусака. Він запрограмований гратися з дітками. Тут гра на реакцію. Треба натиснути червону кнопочку, тримати і встигнути прибрати, щоб не вкусив. Він повністю роздрукований на 3D-принтері. Наступний - це Дерв’яка. Він робить передбачення. Руку до рота засовуєте і він робить вам передбачення", - веде далі Сергій Яременко.

Виставка роботів і трансформерів з металу триватиме у Херсоні до 29-го березня.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини