Слони на сміттєзвалищі та оливкові черепахи: переможці конкурсу фото

Слони на сміттєзвалищі та оливкові черепахи: переможці конкурсу фото

Страшна світлина стада слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці, зроблена Тілаханом Тармапаланом, перемогла у конкурсі фото Королівського біологічного товариства (RSB).

На фото слони бродять звалищем у пошуках їжі неподалік від заповідника в окрузі Ампара. Нещодавно місцева влада заборонила сміттєзвалища поряд із заповідниками через зростання випадків захворювання і навіть смерті слонів, які отруїлися відходами. Судді обрали роботу Тармапалана через те, що, на їх думку, вона найбільш точно відображає тему конкурсу цього року: "Наш мінливий світ". Переможець отримає грошову винагороду у $1300.

Переможцем конкурсу RSB "Юний фотограф року" став 14-річний Ашвін Гіртан, теж зі Шрі-Ланки. Йому перемогу принесла фотографія бакланів, що виглядають рибу з жердин, які залишили рибалки.

Інші фотороботи, які відзначило журі:

"Межі катастрофи", Беліз

"Пряма лінія позначає кордон між природою і людиною", - пояснює фотограф, який отримав друге місце, Роберто Буено. Щось схоже відбувається зараз в усьому світі, де діяльність людини має великий і драматичний вплив на екосистеми", - каже він.

"Спостерігач" Агати Богушевської, зафіксований у Ричмонд-парку Лондона

"Моя сорочка" Хасана Баглара з Нікосії на Кіпрі

Коник-стрибунець скидає екзоскелет, який став затісним. Таких "перевдягань" у його житті буде декілька.

"Юні волонтери" Фрой Рівери

Цей знімок зробили в провінції Кавіте на Філіппінах. Веселі дівчата-волонтери садять дерева.

"Оливковий шлях" Сураба Чакрабарти з індийського штату Одіша

Майже щороку на річці Русікулья в штаті Одіші, відбувається одна з найбільш видовищних подій тваринного світу. Тисячі оливкових черепах збираються у цьому прибережному районі, щоб відкласти яйця.

"Оранжерея" Йонатана Хіменеса з Генту в Бельгії

Стара оранжерея XIX століття є прикладом того, як природа повертає собі і змінює споруди, які залишили люди.

"Світ зовсім не поганий" Шарлотт Брукманс з Британії

Ми схильні фокусувати увагу на негативних змінах у довкіллі. Водночас навколо нас відбувається і чимало хорошого. Варто лише звернути на нього увагу.

Перші кроки гусенят.

"Кінець мріям" Саптараші Гаєна, округ Хуглі в штаті Західна Бенгалія в Індії

Екстремальні погодні умови трапляються щораз частіше, тому важливо розуміти, як вони впливають не тільки на людей, але і на природу загалом. Двоє пташенят філіппінського ткача випали з гнізда під час циклону й загинули.

"Мовчазний полудень" Рози Тарбортен з графства Саррі в Британії

Природа постійно змінюється. Зміни є неодмінною умовою життєвого циклу. Прекрасний приклад — бабки, які впродовж життя зазнають кількох метаморфоз, які їх повністю змінюють.

Гриндельвальский льодовику Швейцарських Альпах Рорі Стрингера

На початку XIX льодовик займав усю долину. Сьогодні ж він відступив так далеко, що це викликало численні проблеми, зокрема швидке руйнування гірських порід. Світ навколо нас продовжує змінюватися, і хтозна, які зміни чекають нас у майбутньому?

Усі фотографії захищені авторскими правами.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...