Поліцейським дозволили полювання на водіїв з «трубочками»

Відтепер патрульні поліцейські отримали законне право “задувати” водіїв за наявності у них підозр, що людина перебуває за кермом у стані сп’яніння.

Таке право патрульним поліцейським надала нова “Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння”, затверджена спільним наказом № 1452/735 МВС та МОЗ, яка набрала чинності 13 листопада поточного року.

Цим документом чітко прописаний механізм проведення перевірок водіїв на предмет знаходження їх за кермом у стані сп’яніння, починаючи від перевірки на місці зупинки поліцейським і закінчуючи перевіркою в медустанові.

Так, Інструкцією передбачено, що патрульний поліцейський вправі “задути” водія, якщо у того є певні ознаки нетверезого стану. Наприклад, ознаками алкогольного сп’яніння є:

– запах алкоголю з порожнини рота;
– порушення координації руху;
– порушення мови;
– виражене тремтіння пальців рук;
– різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
– поведінка, що не відповідає обстановці.

Відзначимо, що вищезгадана Інструкція за великим рахунком є переробленою редакцією колишнього аналогічного документа, в якому терміни “Державтоінспекція” і “працівник Державтоінспекції” по всьому тексту були замінені на “Департамент патрульної служби МВС” і “поліцейський уповноваженого підрозділу Національної поліції”. Яких-небудь інших істотних нововведень новий документ для водіїв не приніс.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини