«Південь 2019», яскравий і багатогранний

Як прикро, що фотовиставки відкриваються в Херсоні не так часто!

Про це звудусіль можна було почути з вуст тих, хто 23 вересня завітав у виставкову залу на площі Свободи на відкриття звітної фотовиставки Херсонської обласної організації Національної спілки фотохудожників України «Південь 2019».

Два десятки авторів - як знаних майстрів, так і кандидатів у члени спілки, - більше сотні найрізноманітніших робіт, і сила-силенна глядачів! Чесно кажучи, фотохудожники і самі якось не очікували такої цікавості від херсонців. Навіть представники обласної влади завітали, а про поціновувачів фотомистецтва годі й казати! Здавалося, експозицію обійшли разів по п'ять-шість, а розходитися і не збиралися.

А загалом, це й не дивно, бо херсонські фотохудожники відомі і в Україні, і в світі, бо діапазон робіт величезний, і кожна фотографія гідна уваги. Подивіться самі: від класичної фотографії - до сучасного фотоарту; від вишуканої чорно-білої - до вибухово-кольорової, часом навіть кислотної; від фактичного віддзеркалення реальності - до створення своєї, але засобами фотографії; від творів, якими можна милуватися годинами і які прикрасять будь-який інтер'єр - до глибоких філософських ідей і символів, які не всі сприймають і розуміють. Портрети, пейзажі, натюрморти, жанрові сцени, ню, фотоманіпуляції - цікаво, чи є щось таке, що не до снаги нашим фотохудожникам? Мабуть, ні. Виставка однозначно вдалася.

Але є ще один невеличкий секрет «Півдня 2019»: досі при формуванні колекції звітної виставки завжди працювала худрада, яка і проводила остаточний відбір робіт, а цього разу вирішили надати митцям повну свободу. І такий демократичний підхід спрацював: виставка вийшла дуже рівною і концентрованою, хоча творчий почерк багатьох авторів упізнається безпомилково.

Хтось, роздивляючись, може, і скаже: нічого дивного, все як завжди - строкато і багатожанрово, але завітати на цю фотовиставку однозначно варто. Тут є на що подивитися, є про що і поговорити, навіть посперечатися. Про рамки фотомистецтва (що вважати фотографією і чи є використання фотошопу «злочином» - ви здивуєтетсь, але ці питання досі декого непокоять), про його доступність (камера є в кожному смартфоні - а чи в кожного є фотографічне бачення? чи кожен здатен зняти витвір мистецтва?), про те, що зрозуміло, а що «заумно» (або про щастя, коли глядач розуміє митця), про те, які роботи западають в душу (у кожного вони свої - і дуже-дуже різні).

А що сподобалося Вам? Визначитися є час до 6 жовтня.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини