Нерест – час наживи

Цього року нерест риби проходить в екстремальних умовах. Через безсніжну зиму  водойми наповнені на 80% від норми. Багато природних нерестовищ сухі, рибі ніде нереститися.

Останні роки не проводяться меліоративні роботи по розчищенню нерестовищ, тож вони заростають і зникають. Через незаконну забудову прибережної смуги зникають місця традиційного нересту риби. Де раніше були природні нерестовища, сьогодні бетонні причали приватних маєтків. Усе це призвело до того, що за останнє десятиліття зникло більше 40% природних нерестовищ, що істотно позначилося на чисельності риб'ячих зграй. 

Також на шляху нересту риби стоять браконьєрські сітки. Іде масовий незаконний вилов ікряної риби. Під час нересту риба збирається в великі зграї, при цьому вона втрачає почуття небезпеки, цим і користуються браконьєри. 

Щоб нічого не завадило в цей потаємний для риби період, раніше забороняли дзвонити в церквах, а проїжджаючим по березі возам обмотували колеса ганчірками, щоб вони не скрипіли. 

Розгул незаконного вилову пов'язаний з небувалою корупцією в органах рибоохорони. Ті, кому держава довірила охороняти водні живі ресурси, стали посібниками браконьєрства. 

Якщо в 1991 році було затримано 19 тисяч «рибних» браконьєрів, то в 2019 114 тисяч. З них органами рибоохорони були затримані 46 805 порушників, на яких виписані штрафи на суму 5,9 млн. грн., а так само 39,9 млн. грн. відшкодування завданих збитків. За статистикою виявляють не більше 15% від усіх порушень. Ці цифри говорять про катастрофічне зростання випадків браконьєрства. 

За неофіційними даними незаконний вилов перевищив офіційний і становить близько 90-100 тисяч тонн водних живих ресурсів на рік. Щодня з наших водойм незаконно виловлюється понад 400 тонн. 

У зв'язку з оголошенням карантину закрили продуктові ринки. Збут незаконно виловленої риби повинен був припинитися. Але цього не сталося. Давно вже браконьєрська  риба з базарів перемістилася в супермаркети, там при прийомі товару вимагають мінімальний пакет документів. Що не є підтвердженням ні якості, ні походження риби. 

  • Україна - єдина в Європі, яка не запровадила Сертифікат Походження риби - державний документ, який свідчить про легальність товару. Тому споживач не може отримати достовірної інформації про придбану рибну продукцію – стверджують в Асоціації рибалок України. 

Незаконно виловлена ​​ в наших водоймах, риба нелегально переробляється. В Україні не більше 20 великих і середніх офіційних рибопереробних підприємств. Інша риба сушиться і коптиться приватними підприємцями прямо на подвір’ях, без будь-якого санітарного контролю. В результаті в країні почастішали випадки захворювання на смертельно небезпечну хворобу - ботулізм, від якої в 2019 році померло14 осіб. 

За твердженням вчених, якщо найближчим часом не припиниться бездумне, що межує зі злочином, використання рибного ресурсу, то до 2050 року в наших річках риби не залишиться взагалі. 

  • Якщо найближчим часом уряд не зверне увагу на рибну галузь, то про неї можна буде забути, оскільки в подальшому для її відродження будуть потрібні колосальні бюджетні кошти – кажуть в Асоціації рибалок. 

На даний час вступила в силу нерестова заборона на вилов риби в вітчизняних водоймах. Але полиці супермаркетів забиті річковою ікряною рибою ... Це яскравий і наочний приклад якості роботи природоохоронних структур. 

Прес-служба Асоціації рибалок України

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини