НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках

В рамках проведення валютної лібералізації Національний банк України (НБУ) надав можливість іноземним компаніям відкривати рахунки в банках України. Такі зміни передбачають закони "Про валюті і валютні операції" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій", а також Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Про це повідомляє "Сьогодні" посилаючись на прес-службу НБУ.

"Для поступового переходу України до вільного руху капіталу Національний банк надає можливість відкривати рахунки новим суб'єктам фінансового ринку України – юридичним особам-нерезидентам, в тому числі іноземним інвестиційним фондам і компаніям з управління активами, яка діє від імені таких інвестиційних фондів", - відзначили в Нацбанку.

Щоб зміни вступили в силу, НБУ оновив Інструкцію про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів. Ця інструкція зокрема регулює порядок відкриття/закриття банками: рахунків клієнтів – резидентів і нерезидентів України (фізичних і юридичних осіб); кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів; рахунків міжнародних фінансових організацій, а також керуючого за договором управління майном.

"Спрощення в порядку відкриття рахунків клієнтів, передбачене в інструкції, позитивно вплине на умови ведення бізнесу в Україні завдяки таким новаціям: скасування подання клієнтами банків при відкритті рахунків картки із зразками підписів – відтепер розпорядження рахунком здійснюватиметься на підставі переліку осіб, які згідно із законодавством мають на це право, і що не вимагає нотаріального посвідчення; зміна найменування юридичної особи не передбачає закриття діючих рахунків", - пояснили в НБУ.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини