На Херсонщині планують впровадити нову модель публічної бібліотеки

Про це повідомив начальник управління культури, молоді та спорту облдержадміністрації Михайло Линецький під час колегії ОДА, яку провів очільник області Юрій Гусєв.

В основі ідеї лежить принцип задоволення потреб кожної окремої громади, повідомляє сайт ОДА. Так, модель «нової» публічної бібліотеки області передбачає: створення сучасного бібліотечного простору, забезпечення сталого розвитку бібліотечних ресурсів, розширення спектра надання послуг мешканцям громад і розвиток професійних компетенцій персоналу бібліотеки. 

Михайло Линецький зазначив:

«Запропонована модель бібліотеки – це платформа, що випробовує нові формати, заходи, вміння, платформа, що дає можливість створювати нові проєкти в рамках сучасної бібліотеки та втілювати їх. Така бібліотека – місце, що надихає, несе користь для громади, є вигідним об’єктом інвестування та важелем для розвитку». 

У свою чергу виконавчий директор благодійного фонду «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум розповіла про найкращі історії оновлення українських бібліотек у різних регіонах. 

Вона підкреслила:

«Бібліотеки є важливим інструментом соціально-економічного розвитку громад. Досліджено, що вкладання коштів у розвиток бібліотек у перспективі приносить істотну віддачу, має прямий вплив на зростання валового регіонального продукту, створення нових робочих місць та зростання середньої заробітної плати. Бібліотеки також можуть бути місцем, де мешканці громад зустрічатимуться, щоб вчитися разом вирішувати локальні питання». 

Зараз нова модель частково впроваджена тільки в бібліотеці ім. Олеся Гончара. Завдяки нововведенню відвідувачі заощаджують кошти. Так, у бібліотеці порахували: за 1 рік кожен читач заощаджує від 1 200 грн власних коштів на придбанні нових книжок, від 2 000 грн – на участі в різноманітних курсах, від 150 грн – на участі в заходах бібліотеки. 

Свою думку з приводу модернізації бібліотечного простору висловив голова ОДА Юрій Гусєв.

«Бібліотека повинна бути місцем, куди хочеться прийти, де хочеться поспілкуватися та обмінятися думками. Так, на це необхідно витрачати кошти, але це приносить додаткову користь для громади, – сказав він. – Також треба напрацювати варіанти того, як мають виглядати ці бібліотеки, вони мають бути такими, щоб туди хотілось приходити та брати книжки, призначати зустрічі та спілкуватися там». 

Для довідки. Сьогодні населення Херсонщини обслуговують 438 бібліотек, в тому числі 336 – сільських, 32 бібліотеки для дітей, 2 бібліотеки для юнацтва, 3 обласні книгозбірні. Тимчасово не працюють 28 бібліотек.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини