Херсонська облрада затвердила ставки на збір грибів, ягід і пнів

Облрада затвердила ставки на збір грибів, ягід і навіть пнів у лісах Херсонщини: за білий гриб - по 2 грн, за горобину - 50 коп, за пень - 2 грн.

Таке рішення прийняли депутати на останній сесії облради.

Як повідомляється на офіційному сайті Херсонської облради, «відтепер збір лісових ресурсів на Херсонщині офіційно узаконений, а отже, громади зможуть значно збільшити власні бюджети, адже 100-відсоткове надходження від рентної плати повинно зараховуватися саме до місцевих бюджетів за місцем заготівлі лісових ресурсів.

“Звертаємо увагу! Рішення не стосується рядових громадян, які збирають дикорослі трав'яні рослини, квіти, гриби, ягоди, горіхи та інші плоди для власного споживання, тому це дозволяється робити безкоштовно”, - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що платниками рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізособи-підприємці, які здійснюють спецвикористання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового або тимчасового користування лісами.

"Ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів - це перший крок до того, що наша область починає контролювати і отримувати прибуток від використання своїх природних ресурсів", - сказано в офіційному повідомленні облради.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини