До 2030 року в Україні 50-90% виробництва електроенергії буде відновлювальним

До 2030 р. в кожній області України будуть створені локальні децентралізовані енергетичні системи, стабільність яких забезпечуватимуть високопотужні накопичувачі енергії (energy storages) та віртуальні регулятори на основі технології блокчейн.

На 50-90% виробництво електроенергії забезпечуватимуть відновлювані джерела, головним чином сонячні та вітрові електростанції. Інша частина електроенергії буде генеруватись великими гідроелектростанціями, тепловими та атомними станціями, потужності яких значно зменшаться за 12 років.  Про це пише Аграрний тиждень.

Такий прогноз зміни енергетичного ландшафту України зробив директор компанії IB Centre Europe, голова оргкомітету 10-го Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV. 

«Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких - об’єднати споживачів в одну децентралізовану систему. За допомогою технологіі блокчейн та смарт-контрактів, існуючу модель ринку, яка складається з виробників, операторів розподільчих мереж, банків, трейдерів та споживачів, буде спрощено. Платіжна дисципліна підвищиться, електроенергія подешевшає, так як буде виключено посередників», - описав модель майбутнього Віталій Давій. 

Водночас потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт. 

Стимулом для прискорення будівництва великої кількості об`єктів «зеленої» генерації та energy storage стане стрімке падіння цін на обладнання та акумуляторні батареї, відповідно на 50-60% та 65-70%, у наступні 10 років. 

Така зміна коньюнктури ринку технологій дозволить без зелених тарифів виробляти електроенергію, яка буде значно дешевшою за електроенергію, вироблену традиційними джерелами. 

«Однозначно, я намалював майбутнє, яке в нинішніх умовах, політичних та економічних розкладах, виглядає дещо футуристичним. Є багато зацікавлених в заробітку великих грошей на «мирному» атомі, вугіллі, обленерго, і децентралізація для них, як вирок. Але головні тренди на глобальному енергетичному ринку змінюють індустріальний ландшафт дуже швидко і ці процеси незворотні», - додав він. 

Останні технологічні досягнення в сфері сталої енергетики, які вже змінюють світ, будуть представлені на 10-му Міжнародному Форумі та Виставці Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV, який працюватиме 16-19 жовтня в Києві. 

SEF 2018 KYIV представить проекти у сфері сталої енергетики потужністю понад 2 ГВт. Спікерами події стануть понад 60 авторитетних міжнародних експертів, кількість учасників форуму (проходитиме 16 жовтня в готелі Hilton) перевищить 400 делегатів із понад 30 країн. Більше 100 компаній представлять рішення і обладнання під час виставки, яка відбудеться 17-19 жовтня у виставковому центрі АККО. 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини