Черкаський корупціонер намагається повернути собі посаду за допомогою херсонського суду. ДОКУМЕНТ. ВІДЕО

Завадити колишньому начальнику Державної екологічної інспекції у Черкаській області Миколі Клименко повернутись на посаду за допомогою Апеляційного суду Херсонської області закликали громадських активістів Херсонщини їх колеги з Черкащини.

«Сьогодні тотальна корупція державного апарату, правоохоронних органів, як ракова пухлина, роз’їдає українське суспільство. Корупційна система перетворилася на добре організовану мафію і загрожує національній безпеці України.

Так, корупціонер Клименко М. Г. звільнений з посади Державної екологічної інспекції у Черкаській області, розуміючи, що в Черкаських судах його не підтримують намагається поновитись на посаді через Херсонський окружний адміністративний суд (!). Громада Черкащини не може залишити поза увагою судовий розгляд справи, тому її представники будуть в обов’язковому порядку присутні в Херсонському окружному адміністративному суді», - написано у зверненні.

А про дуже цікавий життєвий і професійний шлях чиновника розказується у розміщеному на черкаських онлайн-ресурсах «Колективному зверненні черкаської громади щодо призначення на посаду начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області М. Клименка»:

«На посаді начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Клименко М.Г. працює з квітня 2007 року, неодноразово був звільнений, але через недосконале законодавство поновлювався на посаді через суд.

Ми порівняли його декларацію за 2014 рік, раніше опубліковану на сайті ДЕІ України у рамках люстраційної перевірки, з реальним стилем життя чиновника. Так, у декларації йдеться про те, що в Миколи Клименка немає ані родини, немає у власності ні квартир, ні транспортних засобів, але це не відповідає дійсності.

Протягом тривалого часу та 2014 року він проживає в громадянському шлюбі з громадянкою Кушнір Анною Семенівною, яка до речі очолює один з відділів ДЕІ у Черкаській області та на даний час перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною, батьком якої являється та офіційно записаний Клименко М.Г. Тому нам незрозуміло для чого потрібно Клименку М., який фактично має взаємні права та обов’язки по догляду за дитиною до її повноліття, приховувати це від суспільства і відмовлятись декларувати у позиції 4 — відомості про членів сім’ї поданої декларації за 2014 рік.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» члени сім’ї — особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, в тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Водночас, відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Також з метою приховування від декларування реальних статків, якими пан Клименко М. володіє прямо або опосередковано, ним все рухоме та нерухоме майно переоформлялось та реєструвалось на сина Володимира. Це і квартири, це і транспортні засоби представницького класу «Тойота Кемрі» на якій пересувається Клименко М. та «Лексус» на якому пересувається його син Володимир. Можна тільки здогадуватись за які кошти були придбані дані автомобілі ціна яких коливається в межах 40-50 тис. доларів. В місті пан Клименко М. розповідає, що автомобілі придбав його син «бізнесмен», але якщо детально вивчити це питання та розглянути задекларовані доходи, отримані внаслідок здійснення підприємницької діяльності сином пана Клименка М., то виникає великий сумнів в питанні законності придбання цих транспортних засобів.

Викликає подив і той факт, що чиновник який декларує за 2014 рік 195036 грн., в місяць це складає в середньому 16253 грн., повертається працювати на державну службу, де посадовий оклад начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області складає в межах 4-5 тис.грн. за місяць. По самим мінімальним підрахункам вистачить на місяць заправити тільки «Тойоту Кемрі», щоб кожного дня їздити на роботу.

Дані висновки зроблені виключно на основі власних спостережень членів громадських організацій. Для остаточного надання висновків просимо направити вказану інформацію до органів правопорядку та до фіскальної служби України котрі зможуть надати свої висновки, з приводу виявлених фактів, та більш ретельно дослідити питання набуття та реєстрації майна особами які знаходяться в родинних та близьких відносинах з Клименком М.Г., за часів його роботи на державній службі.

Клименко М.Г. перебуваючи на посаді начальника Державної екологічної інспекції в Черкаській області незаконно сприяв іноземній фірмі (Бел Оіл) у придбанні права оренди земельної ділянки загальною площею 1318 кв. м в престижному районі Черкас для будівництва супермаркету. На вказаній земельній ділянці, розташовані приміщення лабораторії та гаражів, які перебувають на балансі Державної екологічної інспекції в Черкаській області. Щоб передати державні землі під будівництво супермаркету Клименко М.Г. разом з екс-начальником Управляння з охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області Хоменком М.Г. було розроблено злочинну схему в інтересах підприємства з іноземними інвестиціями. Дані керівники підписали інвестиційний договір, який передбачав будівництво в іншому місці Черкас лабораторії та гаражів інспекції. На підставі цього інвестиційного договору депутатами Черкаської міської ради було прийнято рішення про припинення права користування цією ділянкою Держекоінспекції та надання її в оренду іноземному підприємству.

Прокуратурою Черкаської області за даним фактом було порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину передбаченого ч.2 ст. 364 КК України. Державі завдано збитків на загальну суму майже 700 тис. грн.

Також за часів Клименка М.Г. було започатковано та втілено в життя злочинну схему по відшкодуванню збитків нанесених довкіллю суб’єктами господарювання «в натурі» без фактичної сплати «живих коштів» до бюджетів різних рівнів. Тобто підприємствам, надавалась згода керівництвом Державної екологічної інспекції в Черкаській області на проведення дій по відшкодуванню завданої природі шкоди, шляхом проведення робіт пов’язаних з природоохоронними заходами (будівництво та реконструкція очисних споруд, придбання очисного обладнання, рекультивація порушених земель тощо) у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 1147 від 17.09.1996 року. Насправді ніякі роботи не проводились і схема використовувалась для отримання неправомірної вигоди від підприємств області.

Надаючи таку згоду керівники Держекоінспекції перевищували своїх службові повноваження, так як така згода не передбачена нормативно-правовими документами якими регулюється службова діяльність інспекції.

Вказані порушення були виявлені під час проведення перевірки матеріалів погодження попереднім керівництвом Державної екологічної інспекції у Черкаській області Клименком М.Г. та Савицьким О.Г. працівниками УСБУ в Черкаській області.

Прокуратурою Черкаської області 09 лютого 2015 року розпочато досудове розслідування кримінального провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

6 травня в ефірі телеканалу «Інтер» та Черкаської ОДТРК «Рось» у сюжеті програми «Черкаська служба новин» йшлося про незаконну забудову в мікрорайоні «Соснівський», зокрема, на території парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва «Соснівський». Будівництво елітних котеджів здійснюється прямо посеред Соснівського парку, площа якого становить 6,64 га, але кожного року вона зменшується через забудову, що призводе, в тому числі до знищення зелених насаджень вікових сосен та дубів.

Зазнавати масових втрат зелених насаджень, в реліктових квадратах, громада Черкащини почала ще у 2006 році, коли депутати міської ради старого скликання виділили 23 земельні ділянки для приватного володіння.

Відповідно до ст. 62 Закону та Охоронним зобов’язанням по парку – пам’ятці садово-паркового мистецтва «Соснівський» контроль за додержанням режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється Державною екологічною інспекцією у Черкаській області (інтернет – сайт Прес Центр від 08.05.2015 (http://pres-centr.ck.ua/security/48133/)).

Про всі ці факти було відомо і Клименку М.Г. який очолив екологічну інспекцію області ще в 2007 році, але так і не завадив незаконній забудові.

Також в Черкаській області гостро стоїть питання забудови прибережної захисної смуги, біля Кременчуцького водосховища. За час роботи Клименка М.Г. на посаді керівника інспекції, не без його відома, незаконно здійснювалось виділення та використання землі у межах берегів водосховища. Забудова проводилась стихійно, доступ до води для простих людей в багатьох місцях утруднений, а то й закритий. Держекоінспеція за часів роботи при Клименку М.Г. усунулась від контролю за цим питанням, а тепер ми маємо закрите будівлями від людей Дніпро.

Про такі порушення пан Клименко М.Г. знав, але нічого не зробив, тому що обслуговував інтереси нечистих на руку ділків».

Засідання суду відбудеться 20.01.2016 року о 14.30 у Херсонському окружному адміністративному суді за адресою: м. Херсон, вул. Робоча, 66 (вхід з вул. Філатова).

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини