Зміни візової політики деяких африканських країн привели до зниження індексу українського паспорта з 40 на 44 місце.
У третьому кварталі 2019 року Україна зайняла 44 місце в індексі паспортів компанії Henley & Partners, розділивши його з Нікарагуа і Тувалу. На даний час українці можуть відвідувати без візи 126 країн.
У попередньому кварталі показник України був вище — 40 місце і 128 країн з безвізовим відвідуванням. За останні місяці Джібуті (держава в східній Африці) і Бенін (держава в Західній Африці) змінили свою візову політику, і тепер українці повинні отримувати електронну візу замість візи після прибуття (методологія Індексу паспортів зараховує візу після прибуття як безвізовий в'їзд, електронної візи це не стосується).
Якщо проаналізувати показники України за останні 10 років, то видно істотний прогрес. У 2009 році українці могли відвідувати без візи всього 50 країн світу, 5 років тому — 79 країн.
Перше місце в індексі паспортів компанії Henley & Partners, як і раніше, займають Японія і Сінгапур, паспорти яких дозволяють відвідувати без візи 189 країн світу. Південна Корея, яка три місяці тому була на першій сходинці, втратила дві позиції і тепер займає друге місце разом з Німеччиною і Фінляндією (187 країн). Трійку лідерів замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн). «Зміни в перших рядках індексу викликані в основному пом’якшенням візової політики Пакистану. Сподіваючись зацікавити туристів і стимулювати економіку Пакистан тепер пропонує візу після прибуття громадянам 50 країн, включаючи Фінляндію, Швейцарію, Іспанію, Мальту. Цікаво, що це спрощення не поширюється ні на США, ні на Великобританію», — сказано в повідомленні компанії Henley & Partners. Обидві країни знаходяться на 6 місці (183 країн) — це найнижча позиція, яку вони займали з 2010 року.
Афганістан знаходиться на останньому 109 місці Індексу з безвізовим доступом в 25 країн.
Індекс паспортів компанії Henley & Partners, раніше відомий як індекс візових обмежень (перейменований в 2018 році) — міжнародний рейтинг країн за рівнем свободи пересування, яку вони надають своїм громадянам. Індекс ведеться з 2006 року у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.