Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Жителька Херсона, яка під час окупації виїхала за кордон, померла у Польщі через невчасне надання допомоги

Поширити:
25 лютого 2025 11:26
1,314
Олеся Захарова
Олеся Захарова. Колаж "Телеграфу"

У Польщі померла 35-річна Олеся Захарова з Херсона, що не отримала вчасно медичну допомогу. Жінка звернулась до відділення швидкої допомоги, але їй відмовили у наданні допомоги та направили до сімейного лікаря. Де жінку знову направили до палати інтенсивної терапії.

Про це повідомили журналісти “Telegraf”.

Зараз у районній прокуратурі в Пйотркув-Трибунальському повідомили, що проводять розслідування обставин у справі "про створення прямої небезпеки загибелі чи тяжкого ушкодження здоров’я 32-річної українки (в оригінальному повідомленні вік вказаний помилково, Олесі — 35 років — Авт.) та спричинення її смерті". За такий вид злочину польське законодавство передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 місяців до 5 років, йдеться в матеріалі.

Адвокат сім'ї розповів журналістам, що у медзакладі виписали догану медичній працівниці.

За словами чоловіка Олесі Захарової Олексія, у 2020-му році дружина перенесла ковід, який дав ускладнення у вигляді перикардиту – запалення оболонки серця. Але жінка пройшла курс лікування й почувалася добре.

“У грудні 2022 року ми всі захворіли на ангіну й у жінки знову виникло запалення перикарда. Ми звернулися до місцевого відділення невідкладної допомоги лікарні, так званого  SOR (скорочене від пол. Szpitalny oddział ratunkowy)   Аналогу SOR в Україні не мають, тут надають допомогу у разі нещасного випадку чи різкого погіршення здоров'я . Я показав лікарю виписку з попереднім діагнозом Олесі, і їй відразу почали надавати допомогу, поклали до стаціонару й за тиждень, коли її стан покращився, вона вже була вдома”, – додав чоловік.

Хвороба знову повернулась до жительки Херсона наприкінці минулого року. Ввечері 29 грудня жінка відчула вже знайомі симптоми – утруднене дихання, слабкість тощо. Але вирішила прийняти ліки й думала, що стане легше. Проте зранку 30 грудня, коли цього не відбулось, попросила знайому відвезти її до відділення невідкладної допомоги – того самого, де їй вже надавали допомогу два роки тому.

Спочатку жінку один із працівників завіз до медзакладу й дав анкету. Однак пізніше її забрав співробітник реєстратури та сказав: “так робити не можна”. Після цього медична працівниця відправила Олесю до сімейного лікаря за направленням. 

“Хоча дружина й показувала їй документи з попередньої госпіталізації та фото тонометра, адже ще вдома в неї понизився тиск, говорила про симптоми. Але слухати її не захотіли, не оглядали, аналізів не призначали”, – розповів Олексій.

Також її не прийняли в поліклініці, де Олеся Захарова перебувала на обліку, бо чекати прийому потрібно було тиждень. Тому жінки поїхали до іншої лікарні, де їх прийняли.

“Лікар, до якого нарешті потрапила Олеся, відразу зрозумів, що її стан потребує госпіталізації й дуже здивувався, що в SOR їй відмовили. Він викликав швидку, дружину забрали до машини, але вона ще хвилин 30-40 простояла біля поліклініки, а згодом таки відвезли до лікарні. В реєстратурі дружина втратила свідомість і ще дві години лежала в коридорі в очікуванні чи результатів аналізів, чи невідомо чого. До палати інтенсивної терапії її поклали лише о 18-й годині, за 15 хвилин до 19-ї вона мене набрала, все розповіла, та сказала, що їй погано, важко дихати, пообіцяла, як тільки полегшає, вона мені зателефонує. Це була наша остання розмова… Десь за годину в неї зупинилось серце, її намагались реанімувати, але безрезультатно, о 20:30 Олесі не стало”, – стверджує чоловік Олесі.

Олексій зазначив, що 2 січня він забрав у лікарні “карту смерті” й надіслав скаргу на електронну адресу шпиталю. Наступного дня йому перетелефонували та спитали, в якому формату надати відповідь. Чоловік сказав, що на e-mail, але відповіді дотепер немає.

Також 20 січня в одному з місцевих видань вийшла стаття про смерть Олесі Захарової. З неї чоловік дізнався, що є відео, яке доводить відмову Олесі у наданні допомоги, а також це підтверджує свідок.

Зазначається, що Олеся з двома дітьми під час окупації міста виїхала в місто Пйотркув-Трибунальський, що розташоване у Лодзинському воєводстві в центральній частині Польщі. Сюди вони потрапили у серпні 2022 року на запрошення фундації "PORTA VITAE", що опікується дітьми з РАС (розлади аутичного спектра — такий діагноз має 10-річний син жінки).

  • У жовтні 2024 року родина Сегенів з Херсона загинула у Північній Кароліні (США) через ураган Хелен. Тіло Анастасії Сегенової знайшли через кілька днів після повені за 16 кілометрів від дому в горах. Її впізнали за золотою сережкою, яку передав шериф Північної Кароліни. Приблизно за кілометр від Анастасії знайшли тіло її чоловіка Дмитра. Його ідентифікували за відбитком пальця.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів