Станом на липень екологічна шкода довкіллю України внаслідок повномасштабного вторгнення РФ оцінюється у близько 108 мільярдів євро.
Станом на липень екологічна шкода довкіллю України внаслідок повномасштабного вторгнення РФ оцінюється у близько 108 мільярдів євро.
Це заявила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025 у Римі.
За її словами, наразі офіційно задокументовано понад 9 тисяч випадків екологічної шкоди. Зокрема, руйнування Каховської дамби, отруєння річки Сейм та пошкодження на Чорнобильській АЕС.
Світлана Гринчук повідомила, що майже 23% загальної території України все ще заміновано.
З її слів, збитки гідротехнічній інфраструктурі оцінюються у мінімум 746 мільйонів доларів. Потреби на відновлення — майже 11 мільярдів доларів. Збитки сфери надрокористування України — 10,6 трлн євро.
Вона додала, що близько 50% "найважливіших мінеральних ресурсів України" перебувають в окупованих Росією регіонах.
Посадовиця сказала, що масштаб російської агресії робить питання захисту довкілля не просто питанням якості життя. Це питання безпеки всього континенту. Тому ми говоримо про те, що відновлення відбудеться не після війни, воно потрібне нам вже зараз.
"Формула «зеленого» відновлення пронизує весь наш економічний порядок денний. Новий світопорядок зароджується на шляху до миру – так само і нові принципи взаємодії з довкіллям зароджуються під час подолання наслідків бойових дій. Цей напрямок потребує спільної роботи з усіма стейкхолдерами та активної участі союзників. Тож ми закликаємо усі зацікавлені сторони долучатися. Ми відкриті до дискусій та співпраці", — стверджує вона.