Олімпійські ігри триватимуть до 20 лютого. Там боротимуться за 109 комплектів медалей у 15 видах спорту. У 12 з них виступлять українські атлети.
«Це біатлон, бобслей, гірськолижний спорт, лижне двоборство, перегони на лижах, санний спорт, скелетон, сноубординг, стрибки з трампліна, фігурне катання, фристайл та шорт-трек. Також після 12-річної перерви до складу олімпійської збірної України повернулися одразу три українські стрибуни на лижах з трампліна», - повідомив Національний олімпійський комітет України.
Якщо порівнювати з минулими Олімпійськими іграми в Пхьончхані 2018 року, то нині наша збірна збільшилася на 12 спортсменів. Вперше вона виступить у змаганнях змішаних команд з фристайлу (акробатика) та жіночому бобслеї (монобоб).
Звісно, для тих українських спортсменів, які завоюють олімпійські медалі, передбачені призові:
Такі ж призові для наших спортсменів були й на трьох попередніх Олімпіадах - у 2014 та 2018 роках, а також на ОІ-2020 у Токіо, що відбулися влітку 2021-го.
Змагання ще не почалися, а світова преса вже шукає сенсаційні теми. Одна з них про те, що двоє німецьких спортсменів відмовилися їсти китайське м'ясо. Двоє бобслеїстів цієї країни приїхали задовго до відкриття змагань і оселилися в готелі. Лікар німецької команди Крістіан Шнайдер розповів Bild, що вони просто бояться споживати м'ясо в готелі. Адже в Китаї, як, до речі, і в Україні, під час відгодівлі сільськогосподарських тварин використовують гормони росту. І коли їх виявлять у допінг-тесті, то спортсмена можуть звинуватити в застосування стимуляторів. Так у 2010 році, споживши китайське м'ясо, постраждав тенісист збірної Німеччини, спортсмен українського походження Дмитро Овчаров, у якого два тести на гормон росту виявились позитивними. Правда, після тривалої судової тяганини Дмитра все ж виправдали. Але він поклявся ніколи більше не їсти м'яса в Китаї.
Хоча в Олімпійському селищі спортсменам гарантують «чисті» продукти.
Отже, спостерігаймо, вболіваймо і радіймо!