Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Запустили сайт для фермерів щодо отримання компенсації за розмінування сільгоспземель

Поширити:
29 квітня 2025 09:25
126
розмінування
Фото: ДСНС

Міністерство економіки України та Програма ПРООН з протимінної діяльності в Україні за підтримки Мінагрополітики запустили сайт Demine (Розмінування) для фермерів, які хочуть взяти участь у державній програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель.

Про це йдеться на сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України.

На сайті зібрані детальні інструкції, як подати заявку через Державний аграрний реєстр, та інформація, яка дозволить перевірити чи фермер відповідає умовам участі у програмі.

“Другий рік поспіль на держпрограму з очищення агроземель виділено 3 мільярди гривень. Зараз ми бачимо дещо гіршу динаміку активностей, ніж минулого року. Розуміємо, що частково це через нинішній активний сезон посівної кампанії. Фермери в полях, в них наразі інші важливі пріоритети. Мета нашої інформаційної кампанії – достукатися до кожного фермера, який працює у прифронтових регіонах, щоб він знав і про програму, і що йому потрібно зробити, аби мати змогу розмінувати свої землі коштом держави та безпечно працювати на своїй землі», – зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

За даними інформаційної системи IMSMA, з початку повномасштабного вторгнення 200 людей постраждали від підривів ВНП під час польових робіт. Є загиблі й пошкоджена техніка. Це підкреслює критичну важливість професійного очищення територій перед початком сезонних робіт.

Станом на 22 квітня в межах державної програми компенсації вартості розмінування агроземель фермери подали 228 заявок, із яких 191 була відхилена.

«Найчастіша причина відмови фермерам – непроведення нетехнічного обстеження на земельних ділянках, на яких вони працюють. Таких заявок цього року було 102. Саме тому цього року Центр гуманітарного розмінування у співпраці із Міністерством економіки України та місцевими військовими адміністраціями працює над тим, щоб залучати операторів для проведення нетехнічного обстеження на фермерських землях у прифронтових областях. Це можна робити як за донорські кошти, так і коштом держави, або самому оплатити таку роботу», – заявив директор Центру гуманітарного розмінування Володимир Байда.

  • Згідно з інформацією очільника Херсонської ОВА, деокуповану територію Херсонської області планують розмінувати до кінця 2025 року. Цим займаються Збройні сили, а саме – інженерні війська, близько 100 співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та 50 – Нацполіції. Зараз у Херсонській області працює 800 саперів, до цього було – 1000.
  • На деокупованій території Херсонської області, де дозволяє безпекова ситуація, за цей рік планують розмінувати 64 тисячі 800 гектарів. Зараз працює 162 групи розмінування.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів