Переобладнавши транспортний засiб пiд новий тип пального, не забудьте отримати на нього нове свiдоцтво.
Аби зекономити на пальному, щораз бiльше водiїв встановлюють на своїх автiвках газобалонне обладнання. Проте фахiвцi кажуть: таку змiну потрiбно ще й перереєструвати в сервiсному центрi, щоб потiм не мати проблеми iз законом. Коли й де це треба неодмiнно зробити? Пояснює Василь Барановський, провiдний спецiалiст регiонального сервiсного центру.
– Куди та з якими документами потрiбно звертатися, щоб перереєструвати транспортний засiб?
– Цю процедуру потрiбно обов'язково пройти в сервiсних центрах МВС, якi є в кожному районi. Цього вимагає законодавство України, а саме постанова Кабiнету Мiнiстрiв вiд 2010 року №607. Таким чином переобладнання буде вiдображене в реєстрацiйних документах. Адже пiсля встановлення газобалонного обладнання змiнюється тип пального, тобто автомобiль може працювати не лише на бензинi, а й на зрiдженому нафтовому чи стисненому природному газi.
Для переобладнання автiвки власники транспортного засобу повиннi заплатити в касi за бланкову продукцiю та надрукувати заяву на його перереєстрацiю. Для цього мати при собi паспорт або документ, що його замiнює, iдентифiкацiйний код, свiдоцтво про реєстрацiю транспортного засобу, документи про вiдповiднiсть автомобiля вимогам безпеки дорожнього руху, а також квитанцiї про оплату послуг. Якщо власник автiвки вiдсутнiй, то довiрена особа повинна мати доручення, засвiдчене нотарiусом.
Пiсля того, як працiвники центру оглянуть транспорт i не буде зауважень, власниковi видають нове свiдоцтво про реєстрацiю iз зазначенням особливостей конструкцiї транспортного засобу.
– У якi термiни треба провести перереєстрацiю?
– Її треба зробити не пiзнiше, анiж пiсля 10 днiв з моменту переобладнання.
– Скiльки це коштує, i як довго триває процедура?
– Вартiсть свiдоцтва становитиме трошки бiльше, як 600 гривень, а сама процедура перереєстрацiї триватиме близько 40 хвилин.
– Чи є вимоги до фiрм, якi переобладнують автiвки?
– Транспортнi засоби для роботи на газовому пальному заборонено переобладнувати власноруч. Для цього потрiбно звернутися за квалiфiкованою допомогою до суб'єктiв господарювання, якi провадять господарську дiяльнiсть iз переобладнання п'яти й бiльше транспортних засобiв упродовж року та мають свiдоцтво про погодження конструкцiї транспортного засобу на вiдповiдний вид переобладнання.
– Якщо цього не зробити, то що загрожує власниковi транспортного засобу, який не пройшов перереєстрацiю?
– Кодекс України про адмiнiстративнi правопорушення передбачає за керування транспортним засобом, переобладнаним iз порушенням вiдповiдних правил, норм i стандартiв, штраф вiд 340 до 425 гривень.