На Херсонщині початок лютого відзначився аномально теплою погодою, більш характерною для другої половини березня.
Середньодобові температури повітря першої половини декади перевищували норму на 5-11° та становили 2-8° тепла. В середині декади за рахунок швидкого переміщення південного циклону пройшли дощі, сніг, мокрий сніг, відмічалось налипання мокрого снігу, хуртовини, посилення вітру до 16-20 м/с, на заході області до 28 м/с.
Середньодобовий температурний режим знизився від 2° до 12° морозу, що виявилось на 1-9° нижче норми.
Максимальна температура повітря у найтеплішій день декади (2 лютого) підвищувалась до 14-17° тепла, на узбережжі Чорного моря до 9-11° тепла.
По місту Херсону 2 лютого був зафіксований перший температурний рекорд в цьому році: максимальна температура повітря підвищувалась до 14,1° тепла, що перевищило попередній абсолютний температурний максимум цього дня, який складав 10,0° тепла і відмічався у 2018 р. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі декади (9-10 лютого) знижувалась до 10-17° морозу.
Озимі культури та багаторічні трави перебували у стані неглибокого зимового спокою, а в найтепліші дні повільно вегетували. Завдяки наявності снігу на полях низькі температури у кінці декади не завдали шкоди зимуючим культурам. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці знижувалась до 0-3° морозу, що значно вище критичної температури вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів становить 14-17° морозу. 25 січня 2020 року були взяті зразки озимої пшениці, озимого ріпаку та багаторічних трав для визначення їх життєздатності.
Опади, що пройшли, стали надійним джерелом поповнення грунту вологою. Станом на 08 лютого під озимою пшеницею зволоження орного шару грунту (0-20 см) знаходилось на оптимальному рівні – 39-45 мм, у метровому шарі грунту вологозапаси сформувались в межах 94-177 мм, що відповідало задовільним та оптимальним показникам.