Підтримати нас

Які виборчі права мають переселенці та жителі непідконтрольних територій

01 вересня 2018 02:06
725
Поширити:

Переселенці та жителі тимчасово непідконтрольних українській владі територій можуть голосувати на президентських і парламентських виборах.

Для цього потрібно звернутися до Реєстру виборців і змінити виборчу адресу. Про це повідомляє громадська організація "Донбас-SOS", передає Gazeta.ua.

Змінити виборчу адресу можна не пізніше, ніж на 5-й день після початку виборчої кампанії. Для цього потрібно звернутися до місцевого органу Реєстру виборців зі зверненням. До заяви потрібно надати документ, що може підтвердити нову адресу. Наприклад, договір оренди або довідку переселенця.

"Звертаємо увагу, що виборча кампанія ще не стартувала, а, значить, ніяких дій на даний момент здійснювати не треба, - зазначають активісти. - Переселенці поки ще не можуть голосувати на місцевих виборах. Але ситуація може змінитися, якщо проголосують за законопроект №6240"

Згідно з рішенням Верховного суду, реєстрація місця проживання переселенців є тимчасовою і не є підставою для участі в місцевих виборах. Таке право є тільки у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрації постійного місця проживання.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ