Учасники бойових дій та їхні сім’ї мають право на низку видів допомоги та пільг. Детально про те, на що можуть розраховувати ці категорії населення, розповіли представники Львівської міської ради та Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій.
Так, за словами начальниці управління соціального захисту Львівської міськради Наталії Демкович, бійцям АТО та їхнім сім’ям доступні такі програми:
Право на оздоровлення або отримання матеріальної допомоги на відпочинок мають:
Цього року з’явилася матеріальна допомога до Дня батька і Дня матері. 5 тисяч гривень можуть отримати батьки загиблих, незалежно від того, чи проживали вони у Львові.
Незмінною залишається одноразова допомога до Дня святого Миколая дітям загиблих у розмірі 10 тисяч гривень до досягнення ними 23 років.
Допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тисяч гривень мають право отримати родичі померлого учасника бойових дій, навіть якщо він помер вже після повернення із зони АТО і від хвороби, яка не пов’язана з його службою.
Продовжує діяти грошова компенсація інвалідам війни на реабілітацію або санаторно-курортне лікування. Ця програма діє для усіх мешканців Львова, які були зареєстровані тут до 1 грудня 2016 року. Інваліди І групи отримують 50 тисяч гривень, ІІ — 10 тисяч, ІІІ — 8 тисяч гривень. Інваліди війни самостійно обирають собі реабілітаційний або санаторно-курортний заклад.
Продовжує діяти безкоштовне одноразове харчування для дітей учасників АТО в загальноосвітніх навчальних закладах, а також у садочках діє безкоштовне навчання у школах естетичного виховання.
У свою чергу, окремі програми по допомозі учасникам АТО та їхнім сім’ям реалізовує також Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій.
Які програми та пільги доступні учасникам АТО і їхнім сім’ям у Львові
За словами заступниці директора центру Любові Возняк, у ньому діють наступні програми:
«Згідно з рішенням виконкому, є певна послідовність, за якою ми приймаємо документи: ми приймаємо рішення про включення у списки про одноразову матеріальну допомогу не за датою подачі заяви до центру, а за терміном давності перебування у зоні АТО. У 2017 році ми розглядаємо людей, які були у зоні АТО у 2014 році, відповідно, наступного року ми розглядатимемо 2015 і 2016 рік. Ми розглядаємо їх по місяцях і дрібнимо місяці по датах», — пояснює Любов Возняк.
Обов’язкова умова цієї програми, щоби людина була зареєстрована у Львові до травня 2015 року.
«Якщо людина у цей час проживала по акту фактичного проживання, вона спочатку йде на житлову комісію, а потім з рішенням житлової комісії повертається до нас. Час розгляду такої справи буде довший», — наголошує Любов Возняк.
«Деякі роботодавці звертаються до нас, говорячи, що вони готові взяти на роботу учасника АТО. Якщо у нас є вакансія, ми вам допоможемо», — каже Любов Возняк.