Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

Як переселенка відкрила власний бізнес

Поширити:
16 червня 2017 03:02
293

Статус переселенця іноді допомагає в роботі. Це стверджує підприємець Тетяна Батура з Луганська. Разом із чоловіком і двома дочками переїхали в Київ в 2014 році "на два тижні". У Луганську залишили квартири, склади та обладнання.

За три роки сім'я відкрила дві компанії в столиці. Зараз розширюються і створюють нові робочі місця для місцевих та переселенців. Тетяна керує центром бухгалтерського обслуговування "Бухгалтерська допомога". Компанія обслуговує підприємства, у яких немає штатного бухгалтера, веде віддалено бухгалтерію і документообіг компанії.

"Мені в Києві працювати складніше, ніж у Луганську. Тут клієнт завжди хоче отримати більше обіцяного, вимагає повної віддачі. Але разом з тим, у Києві кожен, хто працює у сфері послуг, може знайти свого покупця, – розповідає Gazeta.ua Тетяна, – Рік тому ми намагалися тримати луганські ціни на роботу, вони були нижчі за київські. А нещодавно вирішили підняти вартість і не підкуповувати дешевизною. Тепер приділяємо стільки часу своїм клієнтам, скільки їм необхідно".

Зараз компанія орієнтується на малий і середній бізнес.

"Вартість бухгалтерських послуг залежить від обороту компаній, в середньому 3 000 - 4 000 грн на місяць. Це дешевше, ніж наймати окремого фахівця, – вважає Тетяна, – І керівник не завжди може перевірити компетентність такого спеціаліста. У нашій компанії можу гарантувати якість і порядок в роботі".

У 2014 році більшість клієнтів Тетяни були зі сходу України. Пізніше з'явилися місцеві та іноземні підприємства.

"Статус переселенця ніяк не відбивається на роботі, лише в особистому відношенні. Іноді навіть допомагає. Наприклад, нещодавно підписали договір з компанією, директором якої був з Донецької області. Для нього те, що ми переселенці, стало вирішальним фактором, – зазначає Тетяна, – Для мене особисто в статусі переселенця є один важливий недолік – відсутність своєї квартири".

"Бухгалтерська допомога" розширюється і шукає нових фахівців. Зі слів Тетяни, більшість її співробітників – кияни.

"70% успіху бізнесу залежить від самого підприємця. Людина повинна робити те, у чому є фахівцем, рухатися вперед і постійно розвиватися. Тоді погане економічне, політичне становище в країні і інші проблеми будуть впливати лише на 30 %, – каже Тетяна, – А ще потрібно не упускати можливостей розповідати про себе та свою роботу, використовувати всі ресурси. Зараз для багатьох підприємців переселенців дають гранти на розвиток бізнесу. Це дуже хороша можливість додаткових інвестицій".

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів