Квіти - найпоширеніший подарунок. Тим паче, перед 8 Березня. Але на що потрібно звертати увагу при їх виборі, аби радували якнайдовше?
Кілька порад від Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.
Мало хто знає, що разом з купленими квітами до осель та офісів можуть потрапляти нові шкідники та хвороби і оселитися на кімнатних рослинах, розмножитися і розповсюдитись.
Один із найнебезпечніших шкідників квіткових та декоративних культур є західний квітковий трипс. Наразі він розповсюджений майже по всьому світу. Ознаки зараження — різноманітні, залежно від рослин, які атакує. На трояндах чи герберах з червоними квітами, або на темних квітах сенполій ураження проявляються у вигляді білого нальоту. Значне ушкодження призводить до деформації зародків, якщо зараження сталося перед початком цвітіння. На листі утворюється сріблястий наліт, листок деформується, в місцях живлення виникають плями та шрами. Яйця, відкладені в тканини пелюсток, спричиняють ефект гусячої шкіри на квітах типу орхідей. Пошкоджена рослинна тканина відмирає, листя в’яне і опадає.
Якщо купуєте квіти в горщиках, зверніть увагу на нижні листочки. Вони найстаріші й тому найпершими страждають від хвороб. На листі не має бути плям, нальоту та надкушених країв. Аби перевірити, чи не сховались якісь шкідники, злегка струсніть рослину.
Управління фітосанітарної безпеки застерігає: купуючи зрізані квіти, горщикові рослини, розсаду квіткових та овочевих культур, питайте у продавця документи, які підтверджують фітосанітарний стан продукції.
До речі, якщо купуєте квіти, особливо у горщиках, продавець має обов’язково донести до вас інформацію, як саме за рослиною доглядати: як поливати, чи любить сонце, яка має бути вологість тощо.