Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як херсонці цвіт папороті шукали (фото+відео)

Поширити:
03 липня 2016 14:17
761

Минулої суботи херсонці змогли поринути у містичну атмосферу Купальської ночі.

До цього свята в області проходить багато різноманітних фестивалів та святкувань. Хтось їде ближче до води. А хтось відправився на пошуки квітки папороті в Олешківський ліс.

Дівчата будь-якого віку активно плели вінки. А як стемніло, відправились пускати їх у ставок. Згідно з народним повір'ям, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка, то дівчина вийде заміж, а якщо він крутиться на місці, — то ще дівуватиме, а як потоне — заміж не вийде взагалі. Якщо ж вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то значить, що туди дівчина заміж піде.

Також кожен мав змогу пов'язати стрічку до опудала і вкласти в неї весь негатив. Усе погане потім поглинув купальський вогонь.

Усі народні обряди супроводжувались запальними піснями, танцями та різноманітними конкурсами.

Ну і яке ж свято Купали без вогнища! Купальське вогнище, згідно з переказами, має велику міфічну силу. Через нього стрибають усі, проходячи так своєрідний ритуал очищення. Тож вважалося, що коли дівчина і хлопець, які кохають одне одного, узявшись за руки, стрибають у парі через вогнище і їхні руки залишаються з'єднаними, то вони, побравшись, все життя проживуть разом.

Існує повір'я про цвіт папороті, котрий нібито з'являється в купальську ніч. За легендою, папороть цвіте лише одну коротку мить найкоротшої у році ночі під Івана Купала. Здобути цю квітку досить важко, оскільки її береже від людей нечиста сила. Той, хто має цвіт папороті, може розуміти мову будь-якого створіння, може бачити заховані в землю скарби. Володар заповітної квітки також міг у ніч напередодні Івана Купала бачити, як ходять лісом дерева й стиха розмовляють між собою.

Якщо ви не встигли сплести вінок чи знайти квітку папороті цієї суботи - не засмучуйтесь. Адже справжня Купальська ніч ще попереду - з 6 на 7 липня.

${gallery:7e503bf58970f54ad1c7bcff9dd6c4a2}

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів