Дитячий лікар Євген Комаровський розповів про шкоду аспірину для дітей.
Ацетилсаліцилова кислота призводить не тільки до алергії і роздратування, але навіть до важких уражень головного мозку і печінки. Все що потрібно знати про аспірин педіатр написав у себе в Instagram.
"Виявилося, що зміни слизової оболонки шлунка і інші побічні ефекти ацетилсаліцилової кислоти (кровотечі, спазм бронхів) — це все квіточки. Про ягідки вперше заговорили в 1963 році, коли було описано дуже небезпечне захворювання, що проявляється тяжким ураженням головного мозку і печінки. Хвороба ця отримала назву синдром Рея", - пише лікар.
В медицині виділяють лише три групи факторів, що викликають це захворювання: вроджені порушення обміну речовин, інфекції, прийом медикаментів, найчастіше саме ацетилсаліцилової кислоти. Причина розвитку синдрому Рея точно не встановлена до цього часу. Ймовірність захворювання максимальна у віці 4-12 років. Навіть у найкращих реанімаційних відділеннях гине кожен другий хворий.
Дітям до 15 років використовувати в порядку самолікування ацетилсаліцилову кислоту в якості жарознижуючого засобу не можна, підсумував Комаровський.