Водорості, що з'явилися на поверхні Дніпра, представляють серйозну загрозу не тільки для самої річки і її мешканців, а й для людей.
Такої думки дотримуються біологи. Через те, що вода у водоймі прогрілася вже в квітні, цвітіння розпочалося на декілька місяців раніше, а до середини літа стало по-справжньому загрозливим, повідомляє znaj.ua з посиланням на ТСН.
Посприяло цьому явищу глобальне потепління, а також азотні добрива та фосфатні миючі засоби, використання яких ніхто не контролює.
"Коли відбувається гіперцвітіння, вони піднімаються на поверхню і створюють плівку. Відбувається інтенсивний фотосинтез поверхневої води, а в глибинних є дефіцит кисню... Вони використовують кисень для свого дихання особливо вночі і можуть викликати нічні замори риб", - розповів експерт Володимир Червак.
Для людини цей токсин становить небезпеку тільки у великих дозах, оскільки містить альготоксини, тобто токсичні речовини і загрожує алергічними реакціями.
Детальніше дивіться в сюжеті
Екологічна катастрофа в Чорному морі вже близько
"Виявляється, Чорне море - одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми проаналізували українське узбережжя, і це страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", - розповів керівник проекту "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.