Світлану Оголь з Миколаївщини обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито передала російським військовим дані про ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Також прокуратура стверджувала, що вона розповідала військовим РФ про односельців, які могли чинити опір, і мала за це гроші, їжу та привілеї.
Про це повідомила Медійна ініціатива за права людини.
Суд визнав, що Оголь не робила нічого з вищезгаданого. Її виправдали та відразу ж звільнили. У СІЗО вона провела понад два роки.
Їй інкримінували держзраду в умовах воєнного стану. Ця стаття передбачає 15 років або довічне ув’язнення.
Ленінський райсуд Миколаєва слухав цю справу з серпня 2023 року. Обвинувачення заявило, що Світлана Оголь причетна до загибелі ветерана АТО Сергія Кучерешка та його друга херсонця Валентина Сєдініна, який буцімто перебував у ветерана, тіла яких знайшли після деокупації.
Сестра Сергія Кучерешка розповіла на суді, що Валентин Сєдінін не був товаришем чи знайомим її брата. Російські військові затримали його коли він добирався додому в Херсон на миколаївській трасі неподалік Новофонтанки та вбили 8 березня, в той же день, що й Сергія Кучерешка. Усі дані вона розповідала правоохоронцям під час розслідування.
“Вона дізналася історію зі слів чоловіка, який підвозив Сєдініна і також потрапив у полон. Йому вдалося втекти від окупантів. Він був очевидцем вбивства обох затриманих, але слідство не розшукало його і не залучило як свідка”, - йдеться у матеріалі.
Односельці Світлани Оголь у суді запевнили, що Валентин Сєдінін не місцевий, тому жінка не може бути причетною до його вбивства.У коментарі Медійній ініціативі це підтвердила й дружина Сєдініна.
“За рік судових слухань прокуратура виключила причетність Оголь до вбивства Сергія Кучерешка та, відповідно, Сєдініна. Як зауважив на суді прокурор Лещенко, свідки з Кашперо-Миколаївки та сестра ветерана не підтвердили, що підсудна видала загиблого”, - пишуть журналісти.