Зловмисники використовують символіку державних установ для створення телеграм-каналів, де виманюють особисті та фінансові дані пенсіонерів від імені цих установ.
“Зокрема, у таких телеграм-каналах особам пропонують отримати неіснуючі види соціальних послуг. При цьому використовується символіка державних установ або вигаданих організацій, які нібито допомагають пенсіонерам. Для маскування такі повідомлення розбавляються різними матеріалами й життєвими порадами”, – пишуть правоохоронці.
За словами поліціянтів, посилання, розміщені у таких анонімних телеграм-каналах, можуть вести на сайти, які містять шкідливе програмне забезпечення або дезінформацію.
“Також звертаємо увагу, що в майбутньому такі телеграм-канали можуть швидко перепрофілюватися для поширення ворожої пропаганди”, – йдеться в дописі.
Правоохоронці радять перевіряти інформацію про доступні пенсіонерам соціальні послуги на офіційному сайті Пенсійного фонду України або одразу звертатися до управління Пенсійного фонду за вашим місцем проживання.
Нещодавно стало відомо, що у соцмережах від імені популярної мережі супермаркетів зловмисники розповсюджують фейкові повідомлення про нібито можливість отримати тисячу гривень на банківську картку.
Також кіберполіція повідомила про новий вид шахрайства: надходять фейкові СМС, що містять фішингові посилання, через які люди переходять на підконтрольні шахраям ресурси. У повідомленнях йдеться про те, що прийшла посилка від імені відомого поштового сервісу.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.