Підтримати нас

Відео, аудіо та е-кабінет: українці здаватимуть на права по-новому

23 січня 2019 13:00
786
Поширити:

У 2019 році запрацює пілотний проект нової моделі складання іспитів на отримання водійського посвідчення.

Про це сказала сьогодні на прес-конференції менеджер проектів урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції” Олеся Архипська, повідомляє Укрінформ.

“За пропозиціями “Разом проти корупції” новаціями нової моделі здачі іспитів будуть електронний кабінет водія, технологія ідентифікації за обличчям та автоматизований контроль іспитів. Такі зміни, відповідно, чекатимуть потенційних водії під час впровадження пілотного проекту Головного сервісного центру МВС уже цього року”, - сказала Архипська.

Вона пояснила, що наразі запис на іспит здійснюється безпосередньо через автошколи, що створює корупційне посередництво. Після запровадження електронного кабінету це може кожен зробити самостійно. Також передбачається вдосконалення процедур ідентифікації особи одночасно за паспортом та технологією сканування обличчя, тобто, пояснила Архипська, кожен особисто буде складати іспит, а не так, як це робиться зараз, що може іспит скласти інша людина.

Окрім того, пропонується фіксувати складання практичного іспиту на водіння за допомогою відео- та аудіозапису, щоб уникнути навмисного перешкоджання складанню іспитів, тобто, відеофіксація, зокрема практичного іспиту на водіння, полегшить процес оскарження та дасть можливість уникнути будь-якого впливу інструкторів на іспит.

Водночас на прес-конференції повідомили, що впровадження нових практик не означає скасування автошкіл.

На прес-конференції уточнили, що поки не можуть дати точної відповіді, коли це відбудеться, але сподіваються, що нова модель вже запрацює у другій половині 2019 року.

Під час заходу було оприлюднено результати анонімного експрес-опитування щодо корупції при отриманні водійського посвідчення, яке проводились у листопаді 2018 року. Як повідомив координатор моніторингових компаній Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Сергій Перникоза, у листопаді 2018 року було опитано 83 особи, серед них 20% сказали, що вони особисто давали хабар, 43% зауважили, що вони чули про те, що хтось з групи давав хабар, 90% опитуваних засвідчили, що пропозиція щодо хабара надходила від працівників автошколи.

Також 30% опитаних зазначили, що перед практичним іспитом екзаменатор не знайомив їх з маршрутом руху, при цьому 20% опитаних пропонували за хабар отримання водійського посвідчення без складання іспитів.

Також, відповідаючи на запитання, чи екзаменатор ознайомив на теоретичному іспиті з правилами складання іспитів, майже 92% опитаних відповіли “так”, а 8% – "ні".

Учасники прес-конференції закликали уряд якнайшвидше прийняти запропоновані зміни до постанов і дати “зелене світло” впровадженню відеофіксації та новим технічним рішенням, які мінімізують корупційну складову у цій сфері.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів