Підтримати нас

Верховна рада дозволила банкрутство фізосіб в Україні

18 жовтня 2018 13:00
741
Поширити:

Верховна Рада прийняла Кодекс України за процедурою банкрутства (№ 8060), який впроваджує в країні інституцію банкрутства фізичних осіб. За прийняття документа в другому читанні і в цілому проголосували 237 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

"Завдяки прийняттю кодексу ми піднімемося на 10 позицій в рейтингу Doing Business", – зазначив представляв документ голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук. Голова комітету також вказав, що кодекс буде введений в дію через шість місяців.

Безпосередньо перед голосуванням Іванчук повідомив, що Головне юридичне управління Верховної Ради підготувало свої зауваження до документа, які комітет оперативно врахував ввечері 17 жовтня. У зв'язку з цим він зачитав з голосу ще 5 сторінок правок, з якими Кодекс і був прийнятий.

Представляючи кодекс, депутат зазначив, що документ структурований в чотири книги. За його словами, перша книга регулює загальні положення і терміни, друга – діяльність самоврядної організації арбітражних керуючих, третя – питання банкрутства юридичних осіб.

"А четверта книга – це новела в українському законодавстві, такого не було – це банкрутство фізичних осіб", – підкреслив Іванчук.

Він зазначив, що нововведення дає можливість фізособам – сумлінним позичальникам в разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства і очиститися від цього боргового зобов'язання, тоді як кредитор позбавлений такого права.

Іванчук уточнив, що до даного законопроекту до другого читання надійшло понад 1300 поправок, з яких приблизно 40% були відхилені. За його словами, під час доопрацювання кодексу була змінена його структура: з тіла законопроекту випали цілі норми, наприклад, мирова угода, і всі правки, які пов'язані з мировою угодою, втратили свою актуальність.

Голова комітету додав, що був відхилений блок поправок про введення системи автоматизованого арешту рахунків, оскільки вона раніше не отримала підтримки в парламенті.

"Відхилена більша частина поправок про введення Єдиного електронного реєстру боржників. У процесі обговорення і глибокого аналізу нам довели побоювання, що може мати витік конфіденційної інформації рахунків юридичних, особливо фізичних осіб", – повідомив також Іванчук.

За його словами, багато питань були перенесені на рівень підзаконно-нормативних правових актів, зокрема деталізація регулювання процедури продажу майна боржника.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов зазначив, що прийнятий документ передбачає продаж майна банкрутів на прозорих електронних аукціонах ProZorro.Продажі.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів