Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Вдалось ідентифікувати російського офіцера, який причетний до вивезення цінностей із херсонського музею

Поширити:
24 січня 2025 09:06
86
Ліпов комендант причетний до пограбування
Скриншот із фільму The Kyiv Independent «Офіційне пограбування»/Дмитро Ліпов

Журналісти The Kyiv Independent у своєму фільмі «Офіційне пограбування» ідентифікували російського офіцера Дмитра Ліпова. Він організував викрадення цінностей із Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Про це йдеться у фільмі журналістів The Kyiv Independent.

Журналісти знайшли документи із підтвердженням того, що під час окупації Херсона незаконна влада призначила коменданта міста, але його ім’я приховали. 

Незаконний колишній міністр культури Херсонської області Олександр Кузьменко відправив журналістам фото коменданта, зняте під час викрадення "праху Потьомкіна". За цією світлиною вдалось його ідентифікувати – це начальник центру зв’язку Чорноморського флоту РФ Дмитро Ліпов.

Скриншот із фільму/Артем Лагойський та Дмитро Ліпов

“Комендант особисто відповідав за безпеку викрадених колекцій. Опечатував фури, був присутнім при завантаженні”,  – зазначають у фільмі. 

Ліпов разом зі співробітниками ФСБ організував викрадення цінностей із Херсонського обласного краєзнавчого музею: 

“Російський комендант Дмитро Ліпов причетний до зникнення найдорожчих предметів із колекції краєзнавчого музею: скіфського та сарматського золота. 

Зберігачка фондів Херсонського обласного художнього музею Ганна Скрипка не змогла впізнати Ліпова. Тобто підтвердити його присутність під час пограбування Херсонського обласного художнього музею журналістам не вдалося. 

  • Журналісти The Kyiv Independent презентували фільм «Офіційне пограбування». У ньому вони розслідують, хто причетний до пограбування херсонських художнього та краєзнавчого музеїв.
  • Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.
  • Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
  • Доля культурних цінностей із херсонських краєзнавчого та художнього музеїв та Новокаховської картинної галереї склалася по-різному – так само як і доля двох викрадених картин художника Валерія Івченка. Аналіз фото і відео російських пропагандистів, спілкування з автором картин та покази свідків, в тому числі з окупованих територій, допомогли журналістам знайти декілька вкрадених картин.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів