Дослідники з Міністерства охорони здоров’я США опублікували звіт, згідно з яким у вейперів все частіше трапляються неврологічні порушення.
Деякі користувачі вважають, що вейпи або електронні сигарети набагато безпечніше звичайних сигарет, а безнікотинові їх варіанти нібито взагалі не шкодять здоров’ю. Але, насправді, у світі існує ще дуже мало клінічних досліджень, які могли б підтвердити або спростувати безпеку вейпінга у довгостроковій перспективі, пише НВ.
Днями Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів CША опублікувало статистику, яка підтверджує небезпеку електронних сигарет для організму людини.
Як пише Medical Express, Міністерство охорони здоров’я США зафіксувало 118 випадків припадків серед користувачів електронних сигарет. Всього, в період з 2010-го по 2019-й медики повідомили про 127 випадків неврологічних припадків у вейперів.
В Управлінні з санітарного нагляду не заявили про будь-яку певну марку вапорайзерів або наповнень для них, які пов’язані з припадками у пацієнтів.
Проте, експерти з США висловили свою стурбованість через масове використання електронних сигарет та їх можливий зв’язк зі збільшенням кількості припадків та інших неврологічних порушень.
Зараз в американському Міністерстві охорони здоров’я планують зібрати більше інформації про користувачів вейпів і опитувати пацієнтів, у яких траплялися припадки, чи вони курять електронні сигарети.
Крім цього, медики попросять пацієнтів-вейперів повідомляти про проблеми зі здоров’ям, які пов’язані з цією шкідливою звичкою. Фахівці будуть збирати дані про виробників електронних сигарет, бренди, моделі, серійні номери, рідини, і навіть про те, хто їх продає.