В анексованому Криму перебирають різні варіанти, гадаючи, як півострів можна забезпечити прісною водою. Зокрема, є ідея опріснювати воду Чорного моря. Втім, ця думка не дуже схвалюється вченими, які доводять: процес опріснення чорноморських вод може призвести до екологічної катастрофи.
Зокрема, про це в програмі “На самом деле: Крым” на телеканалі “Дом” говорив Михайло Яцюк, заступник директора українського Інституту водних проблем і меліорації.
“Це дуже небезпечний екологічний процес, особливо для Чорного й Азовського морів. Вони мають дуже низьку солоність, і коли ми будемо ці “розсоли” скидати, а ми знаємо, що технологія опріснення – 80% відходів, і ми повинні їх скинути кудись або десь відкласти. Якщо ми відкладатимемо на території ці відходи, то це буде екологічно небезпечно для території. Якщо будемо відходи скидати в море, то уявіть собі, для солоності 14% – це ми відразу вбиваємо флору та фауну. Ми відразу робимо цю територію екологічно небезпечною для всього, зокрема і для життя людини”, – пояснив Яцюк.