Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

В Японії представили репліку викраденого з херсонського музею лева

Поширити:
16 квітня 2025 16:37
569
Репліка античної мармурової скульптури лева
Репліка античної мармурової скульптури лева, V ст до н.е. Надано командою павільйону УП

Вкрадений російськими окупантами з Херсонського краєзнавчого музею у 2022 році лев став символом українського павільйону "Not For Sale" ("Не для продажу") на Всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці (Японія).

Про це повідомили журналісти “Української правди”.

Керівниця креативної агенції Bickerstaff.345 Вероніка Селега розповіла УП, що відвідувачі виставки гуляють павільйоном зі сканером. На кожному з 18 експонатів є штрихкод, що веде на відео з поясненням, яку "ціну" нині платять українці.

"В леві – це коротке відео, яке розкриває злочини росіян проти культури, масові викрадення, сплановане присвоєння українських обʼєктів культури собі. Разом із цим ми показуємо активне культурне життя людей під час війни. Попри все", – пояснила Вероніка. 

Антична мармурова скульптура лева, викрадена росіянами з Херсонського краєзнавчого музею, V ст. до н.е. Фото: УП

Також розробили зону Values driven economy, де розмістили артефакти війни 6 українських (різних за напрямами) бізнесів. Зокрема, показали каски працівників "ДТЕК", які відновлюють електропостачання, прострілену сирену "Ajax", колбу з нафтою від Укрнафти.

Виставка в Осаці працюватиме пів року. За очікуваннями першої віцепрем'єрки України Юлії Свириденко, відвідуваність сягне мільйонів людей.

Офіційне відкриття EXPO 2025 в Осаці з головною темою "Designing Future Society for Our Lives" (Створення суспільства майбутнього для нашого життя) відбулося 13 жовтня 2025 року. У виставці беруть участь понад 160 країн і організацій, які демонструють власні інноваційні досягнення. Японія надала Україні безплатний простір для участі у виставці. 

  • Лувр, один з найбільших музеїв світу, який розташований у Парижі (Франція), використає зображення стели Леокса з колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею у книзі французької дослідниці Лаури Фавро “Cénotaphes en Grèce antique” (“Кенотафи в давній Греції”). Для публікації співробітники музею надали фотографії артефакту.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів