Пресслужба глави держави повідомила, що документ про це підписали за присутності президента Володимира Зеленського. Меморандум укладений між Міністерством інфраструктури, "Укрзалізницею" і швейцарською CIS AG Stadler Rail AG.
Одразу варто навести технічні дані електропотягів, які збираються закупити. Максимальна швидкість поїзда ЕПМ - 160 км. на годину. У ньому 262 місця 1 й 2 класу, є й місця для людей з обмеженими фізичними можливостями. І тут доречно згадати, з якою швидкістю вже давно курсують поїзди у світі.
Отже, іспанський швидкісний поїзд Talgo 350, яким керує державна залізнична компанія, може досягти максимальної швидкості 350 км/год.
AVG Italo швидкісний потяг має максимальну робочу швидкість 360 км/год. Та на початковому випробуванні у 2007 році поїзд AVG досяг рекорду - у 574 км/год. Цей поїзд створила французька компанія Alstom. У 2008 році італійська Nuovo Trasporto Viaggiatori (NTV) замовила 25 поїздів AVG в Alstom на 650 млн євро.
Harmony CRH 380A – у комерційному використанні цей електропоїзд здатний розвивати 380 км/год. Але він встановив рекордну швидкість у 416,6 км/год під час початкових випробувань. У жовтні 2010 р. китайська залізниця ввела регулярні поїзди CRH 380A між Шанхаєм-Нанкіном.
Shanghai Maglev – максимальна робоча швидкість 431 км/год. Maglev – це абревіатура магнітної левітації – підвішеного або плаваючого предмета над магнітним полем.
Звісно, ці поїзди не годяться для українських зношених допотопних колій. Але якщо ми не хочемо безнадійно відстати від світового прогресу, то варто було б подбати спочатку саме про колії. Тим паче, що вони в нас у жалюгідному стані. І рано чи пізно, а все ж доведеться їх осучаснювати.
Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі.