Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Українці усе менше згодні на мир будь-якою ціною

Vgoru
Автор
Поширити:
03 лютого 2017 15:45
744

Директор Фонду «Демократичні ініціативи», відомий соціолог Ірина Бекешкіна констатувала, що найважливішою проблемою для всієї України вже три роки є ситуація на Донбасі, але при цьому українці все менше згодні на мир за будь-яку ціну.

Про це пише 24.

«Коли ми питаємо, які проблеми у суспільстві є найбільш важливими, уже три роки поспіль однозначно населення України загалом у всіх регіонах вважає, що це – ситуація на сході, ситуація на Донбасі. По-друге, очевидно також, що населення все менше згодне на мир за будь-яку ціну», – підкреслила соціолог.

«І нарешті те, що відбувається в Авдіївці, – це саме та прифронтова територія і реінтеграція цих регіонів – це не лише відвоювання територій. Це насамперед боротьба за людей, за їхні душі, за їхній розум. І тут дуже великі проблеми», – зауважила Бекешкіна.

Як вона зазначила, при опитуванні у фокус-групах у свідомості людей спостерігалися «надзвичайно різні речі», і не лише на прифронтових територіях, де надзвичайно активно діють російські ЗМІ.

«Що несуть російські ЗМІ, ми знаємо. І цілком можливо, що той наводчик, який наводив на позиції наших українських воїнів, працював не лише за гроші. І тому, якщо Донбас – це Україна, а ми твердо кажемо, що Донбас – це Україна, то з цими людьми треба працювати», – наголосила фахівець.

На цьому тлі вона нагадала про досвід звільнених територій, які не так давно теж були окуповані.

«Коли ми починали там соціологічні опитування, то результати були одні. Зараз результати інші. Але там люди перебувають в іншій ситуації, ніж прифронтові території, тому що там вже є українська влада», – розповіла експерт.

«Там є свої складнощі, свої проблеми, але це вже Україна і у людей свідомість змінюється. І якщо говорити про так звану ментальність Донеччини і Луганщини, то вона зараз дуже розколота. Тому нам надзвичайно важливо боротися за цих людей», – підсумувала соціолог.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів