У Комітеті міністрів Ради Європи вважають, що українська влада не демонструє "конкретні кроки" у реформуванні пенітенціарної системи. Це підриває довіру до Києва.
Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на висновок, який зробив Комітет міністрів Ради Європи, проаналізувавши, як Україна виконує вироки Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Комітет міністрів Ради Європи закликає владу України ефективніше виконувати свої зобов'язання щодо покращення умов перебування у місцях позбавлення волі. Як зазначається у повідомленні, "відсутність конкретних кроків" для створення ефективних засобів правового захисту, які б реагували на обвинувачення у жорстокому поводженні з в'язнями у місцях позбавлення волі, "підриває довіру до зобов'язань влади вирішувати ці давні проблеми". Серед факторів жорстокого поводженні у Раді Європи назвали переповненість тюрем, погані матеріальні умови утримання під вартою та недостатню медичну допомогу.
Окрім цього, Комітет закликав українську владу слідувати ухваленій раніше реформі пенітенціарної системи України, яка, зокрема, передбачає приведення умов тримання осіб, узятих під варту, та засуджених у відповідність до вимог Європейських пенітенціарних правил, забезпечення створення умов тримання, які не порушують гідність людини, а також недопущення порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Відповідні зміни в Україні мають відбуватися з чіткими часовими рамками, а на їхнє втілення мають виділятися відповідні кошти та людський ресурс, наголошують у Раді Європи.