Запропонований список кандидатів включає декількох осіб, щодо яких було висловлено негативний висновок Громадською радою доброчесності.
В представництві Європейського Союзу в Україні закликають Вищу раду правосуддя пояснити обрання в кандидати на посади суддів оновленого Верховного суду осіб із заплямованою репутацією.
Про це йдеться у відповіді Представництва Євросоюзу в Україні на запит УНІАН.
"Вища рада правосуддя в Україні вирішила запропонувати президенту 111 кандидатів на призначення суддями нового Верховного суду. Процес відбору був прозорим у цілому", - заявили в представництві ЄС.
Водночас, у представництві звернули увагу на негативний висновок Громадської ради доброчесності, яка вказала, що у декількох кандидатів у деклараціях були виявлені невідповідності у витратах і набутим майном.
"Чесність, незалежність та професійні якості усіх суддів не повинні викликати сумнівів. Запропонований список кандидатів включає декількох осіб, щодо яких було висловлено негативний висновок Громадською радою доброчесності, яка особливо наголосила на розбіжностях поміж їх активами та їх законним доходом. Призначення навіть кількох суддів із заплямованою репутацією може підірвати довіру до всієї реформи", - наголосили європейські дипломати.
"У відповідності до європейських стандартів, Вища рада правосуддя повинна пояснити свої рішення таким чином, щоби жодних обґрунтованих сумнівів не залишилося щодо чесності запропонованих кандидатів, і відповідно до цього, відновити довіру українських громадян у незалежності і чесності Верховного суду", - констатують в представництві Євросоюзу.
Також європейські дипломати заявили, що усі інші кроки, необхідні для запуску оновленого Верховного суду, слід прийняти без зволікання.