Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У херсонському музеї створили виставку до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Поширити:
08 травня 2025 15:10
150
фото
Усі фото: Суспільне

Херсонський обласний краєзнавчий музей створив виставку до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На ній представлені експонати, якими поповнили фонди після деокупації Херсона.

Про це 8 травня повідомило Суспільне.

Зазначається, що виставка проводить паралелі між подіями Другою світової та сучасної російсько-українською війною. Серед експонатів світлини зруйнованої Херсонщини після звільнення від нацистських військ і сучасні фото будівель на правобережжі обстріляних російською армією та зразки зброї.

"Ми бачимо міни 82 калібру, які підписані старими музейними номерами, ще за радянських часів. А це вже міни, які надходять до нас зараз. Вони зовсім не відрізняються", розповіла виконувачка обов'язків головної зберігачки музею Алевтина Мелентьєва.

За її словами, методи інформаційної війни також не змінилися. У фондах є зразок агітаційного снаряда часів Другої світової та листівки із закликами до бійців Червоної армії. На музейному подвір’ї співробітники знайшли агітки зі зверненням до Збройних Сил України складати зброю. 

На виставці представлені листи з фронту: свідчення гастарбайтерів про знущання нацистів над військовополоненими. Лист до Херсона з адресою: "у будь-який вцілілий дім", привітання рідних з перемогою. Та звістка від льотчика героя Радянського Союзу Якубовського, яка "прилетіла з неба". Він її скинув над херсонським базаром, сподіваючись, що у такому багатолюдному місці хтось її прочитає і віднесе до батьків.

Співробітники митниці передали музею конфісковані при незаконному перетині кордону нагороди Другої світової війни та повоєнні ювілейні ордени й медалі. Оригінали нагород викрали російські військові при відступі з Херсона.

"Ці речі представлені зараз у Генічеську. Колаборанти Херсонського музею зробили там виставку. І дуже прикро, що ці наші надбання й експонати, які збиралися після війни багатьма поколіннями співробітників музею, потрапили у полон до рук російської окупаційної влади. І про це свідчать тільки тіні на стендах, які залишилися від нагород. Ми бачимо, що їх просто виривали, зривали з м'ясом", повідомила виконувачка обов'язків директорки краєзнавчого музею.

Вона додала, що Росія подає перемогу у Другій світовій війні як власне досягнення, однак без підтримки інших держав вони б не змогли встояти.

  • В Україні 9 травня більше не День Перемоги. З 2024 року єдиною датою, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні, є єдиний день – 8 травня, як і у Європі. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів