У Херсонській області чатами у соціальних мережах, зокрема у вайбері, серед жителів активно поширюється інформація, що в області нібито діє група грабіжників. Вони ходять по будинках, видаючи себе за співробітників Міністерства внутрішніх справ.
Про це “Вгору” стало відомо з повідомлень в чатах ОСББ. У них йдеться, що шахраї буцімто мають при собі документи та бланки із символікою МВС та стверджують, що їм необхідно перевірити наявність дійсних посвідчень особи в рамках перепису населення.
У коментарі “Вгору” начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Херсонській області Андрій Кований, розповів, що поліція поки не отримувала скарг від жителів області. В етері “Вгору” тренер з нових медіа, експерт з інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій Юрій Антощук розповів, що насправді точно таке ж повідомлення отримували й жителі інших міст та областей України.
“Часто буває так, що люди діляться в чатах ОСББ і в інших чатах повідомленнями, посиланнями, які самі не перевіряли, бо так просто хтось скинув, хтось зі знайомих переслав”, – розповідає експерт.
За його словами, такі повідомлення створюють ефект напруги й страху та провокують недовіру до правоохоронних органів. Зокрема у чатах жителів Херсона та області часто можна помітити інформацію про новий наступ армії РФ або іншу нічим не підтверджену інформацію.
“Якщо вам хтось це переслав, спитайте, звідки ця інформація у людини. Зайдіть на сайт МВС. Або на офіційні канали. Це стосується не тільки цього випадку, але випадків з виплатами допомоги, від різних організацій. Зайдіть на сайт цієї організації. Зайдіть на офіційні канали представників влади місцевої, обласної. Якщо таке справді відбуватиметься з якихось причин, то там зазвичай буде така інформація”, – пояснює Юрій Антощук.
П’ятеро жителів Херсонщини через різні шахрайські схеми загалом втратили коштів на суму 77 тисяч 200 гривень.
Протягом 8 серпня у Херсонській області внаслідок дій шахраїв четверо жителів втратили 247 тисяч гривень.
Протягом 4-5 серпня четверо жителів Херсонської області постраждали від дій шахраїв та втратили 48 тисяч 600 гривень.
Нещодавно унаслідок дій шахраїв троє жителів Херсонщини втратили 71 тисячу 616 гривень.
Експерт з інформаційно-комунікаційних технологій та голова фонду “Об'єднання” Юрій Антощук розповів яким месенджером варто користуватися, в тому числі й в окупації, та як захиститися від кібершахраїв, а також про правила цифрової безпеки.
Трьох жителів Херсонської області шахраї ошукали загалом на 127 тисяч 830 гривень.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.